Adil Gür Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Adil Gür Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Adil Gür Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

A&G araştırma şirketinin sahibi olan Adil Gür kimdir? Biyografisi ve Hayatı. Adil Gür; 1965 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. Adil Gür’ün 4 kardeşi bulunmaktadır. Babası öğretmendir. Henüz 6 yaşında iken Malatya’ya taşınmışlardır. İlk ve orta öğrenimini Malatya’da tamamlayan Adil Gür, Malatya İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuştur. Ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne giriş yapmış ve tam 15 yılda okulu tamamlamıştır.

Adil Gür, üniversitede okuduğu sırada 1987 senesinde Konda araştırma şirketinin sahibi olan Tarhan Erdem’in yanında çalışmıştır. Araştırma sektörüne anketör olarak başlamıştır. Adil Gür, 1995 yılına kadar birçok araştırma şirketinde yöneticilik görevinde bulunmuştur. Ardından 1995 yılında A&G araştırma şirketini kurmuştur.

Adil Gür’ün adına duyurması ise 1995 ve 2015 yılları arasında şirketiyle yaptığı seçim tahminleri ile başarmıştır. Adil Gür; şirketinde birçok siyasi ve sosyal içeriğe sahip araştırmalarda bulunmuştur. Birkaç yıldır da Türkiye’de bulunan çeşitli belediyeler ile birlikte “Vatandaş Karnesi Başkan Dinliyor” isimli projeyi yürütmektedir. 1999 yılında Naile Gür ile dünya evine giren Adil Gür’ün 1 kız 1 de erkek çocuğu bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*