Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ahmet Çakar Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Bir yandan ünlü bir hakem bir yandan futbol yorumcusu ve ünlü bir televizyon programcısı olarak tanınan Ahmet Çakar kimdir ve kariyerindeki başarılar nelerdir? Türk televizyonlarının ilgiyle takip edilen spor yorumcusu Ahmet Çakar nerelidir ve televizyonculuğa nasıl başlamıştır, evli midir, özel hayatı nasıldır gibi bütün soruların cevaplarını bu yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.


Ahmet Çakar Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1962 yılı Çankırı doğumlu olan Ahmet Çakar, televizyonlar sayesinde bilinen futbol ve hakemlik kariyeri dışında aslen 1980 yılında İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirmiş ve daha sonra tıp fakültesinden mezun olmuştur. Baba mesleği olan doktorluğu sürdürmek amacıyla İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tamamladıktan sonra doktorluk görevine başlamış ve sonrasında futbol kariyeri ile devam ederek günümüze kadar televizyonculuk kariyerini de sürdürmüştür. Ahmet Çakar aslen Çankırılı olmasına rağmen hayatının büyük bir bölümünü İstanbul’da geçirmiş ve birçok farklı düzeyde futbol karşılaşması için yüzden fazla defa hakemlik görevi üstlenmiştir.

Bu karşılaşmalar arasında uluslararası maçlar, derbi maçları, Avrupa Şampiyonası üst düzey maçları ve Şampiyonlar Ligi maçları gibi birçok örnek bulunmaktadır. Babası da kendisi gibi hem hekim hem de hakem olan Çakar, 19 yaşında babasından örnek alarak hakemliğe başlamış ve kariyerini iki yönde de sürdürmüştür. 24 yaşında başladığı pratisyen hekimlik kariyeri ile beraber hakemlik kariyerini sürdüren Ahmet Çakar, aynı zamanda birçok farklı gazetede köşe yazarlığı, radyo ve televizyonlar programlarında futbol ve spor yorumculuğu gibi görevler de almıştır.


Ahmet Çakar’ın Türkiye’de Tanınması

Televizyonlarda uzun yıllardır tanınan Ahmet Çakar kaç yaşındadır sorusu için 2018 yılı itibariyle 56 yaşında olduğu söylenebilir. 1997 yılına kadar hakemlik kariyerini sürdürdükten sonra televizyon, gazete ve radyo yayınlarında tanınmaya başlanmış ve spor yorumcusu olarak ilgi ile takip edilmiştir. Uzun yıllar boyunca Telegol programında ve sonrasında ise farklı kanallarda spor programlarında yorumculuk görevi almıştır. Bu dönemlerde sivri çıkışları ve yaptığı eleştiriler nedeniyle farklı durumlar ile karşılaşmıştır.

Hatta 2004 yılında bir alışveriş merkezinde silahlı saldırıya uğramış fakat sonrasında yine futbol yorumculuğuna devam etmiştir. Özellikle çok uzun yıllar boyunca Beyaz TV kanalında süren spor programında Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı gibi ünlü isimlerle birlikte yapmış olduğu program sayesinde çok daha popüler bir isim haline gelmiştir. Bu program sırasında yaptığı açıklamalar, incelemeler ve ortaya koyduğu iddialar hem futbol dünyasında hem de televizyon dünyasında her zaman ilgi çekmiştir.

Spor kariyeri ile birlikte aynı zamanda Türk televizyonlarında farklı noktalarda da kariyeri bulunan Ahmet Çakar, yarışma sunuculuğu da yapmıştır. Özellikle ATV’de yayınlanan Ahmet Çakar’la Zor Karar yarışmasında komik ve ilginç tavırları ve FOX TV’de yayınlanan Ahmet Çakar’la Şansa Bak yarışmasında sunuculuk yaparak ilgi çekmiştir. Özel olarak günümüzde de tıp kariyerini sürdüren Çakar, aynı zamanda spor yazarlığı ve yorumculuğuna devam etmektedir. Halen Sabah Gazetesinde spor yazarlığı, Radyo yorumculuğu ve Beyaz TV’de yorumculuk yapmaktadır.


Ahmet Çakar’ın Sanat Kariyeri ve Evlilik Hayatı

Futbol ve tıp kariyeri ile birlikte Tüm Türkiye’de tanınan Ahmet Çakar, aynı zamanda sinema filmlerinde de yer almıştır. 2009 yılında No Ofsayt ve Kanal-İ-zasyon komedi filmlerinde ilgi çekici bir şekilde bazı rollerde yer alan Ahmet Çakar, sanatçı yönünü de ortaya çıkarmıştır. Spor, gazetecilik, radyo ve televizyonculuk gibi farklı meslekler ile ilgilenirken özel hayatında seviyeli ve uzun süreli bir birlikteliği bulunan Ahmet Çakar evlidir. 1993 yılında Arzu Çakar ile evlenmiş ve bu evlilik sonrasında Aslı ve Aylin adında iki kız çocuğu sahibi olmuştur.


 

1 yorum

  1. ahmet çakar denilen bu şahıs beyaz tv’de en az kendisi kadar ahlaksız sinan engin’le iddiaya girdikleri için canlı yayında masa altından mastürbasyon yapacak kadar aşağılık bir yaratıktır! tr’de ve dünyanın hiç bir ülkesinde kendisine kesinlikle doktorluk yaptırılmaması gerekir! akp’nin oy kaybının birinci nedeni beyaz tv ve atv’deki lağım düzeyindeki ahlaksızlıktır! boşnaklara bunların programında hakaret edilmesine rağmen sadece hakareti eden türk ve islam düşmanı rasim ozan ekranlara çıkamıyor oysa bütün program yayından kaldırılmalıydı!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*