Ali İhsan Yavuz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ali İhsan Yavuz Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Son dönemlerde sıkça televizyon ekranlarında görmekte olduğumuz Ali İhsan Yavuz kimdir? Ali İhsan Yavuz kaç yaşındadır? 7 Temmuz 1969 yılında doğmuştur. Baba adı Rafet, anne adı Emine’dir. Ali İhsan Yavuz nerelidir? Trabzon’un Yomra ilçesinde doğdu. Ali İhsan Yavuz başarılı eğitim hayatı ile basamakları çıkmaya başlamıştır. İşte Ali İhsan Yavuz’un hayatı…


Ali İhsan Yavuz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Trabzonlu Ali İhsan Yavuz başarılı lise hayatının ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. Zamanının en iyi üniversitelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesine başarılı şekilde adım atan Ali İhsan Yavuz, Hukuk Fakültesini çok iyi derece ile bitirdi. Eğitim hayatının başarılı şekilde bitmesinin ardından, çalışma hayatına atıldı. Ali İhsan Yavuz kimdir? Yavuz, Hukuk Fakültesini bitirdikten kısa bir süre sonra Sakarya Müftülüğünde iş hayatına atıldı. Sakarya Barosuna bağlı olarak yaklaşık 10 yıl kadar başarılı şekilde görevini icra etti. Serbest avukatlık yaparak başladığı çalışma hayatından siyasete doğru ilerledi, daha sonra ise Adalet ve Kalkınma Partisi’nde çalışmaya başladı. Bu Ali İhsan Yavuz için çok önemli bir dönüm noktası oldu.


Ali İhsan Yavuz İş Hayatı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Sakarya ilinde Merkez İlçe Kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü. Daha sonra Sakarya Merkez İlçe başkanlığına adım atarak kendisini mesleki anlamda biraz daha geliştirdi. Sakarya Adapazarı kurucu ilçe başkanlığı ile de görevine devam etti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24. Dönem Sakarya Milletvekili seçilerek meclise girmeye hak kazandı. Emeklerinin ve azminin sonucu olarak bulunduğu konumu hak etti. Çalışmalarını daha iyi yerlere gelebilmek için sürdürdü. Aynı dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi Adalet Komisyonu Üyesi olarak göreve başladı. Bu görevinde de başarılı şekilde ilerledi. Başarısı tabi ki yine yeni başarıları doğurdu ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Seçim İşleri başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 24. Dönem, 25. Dönem, 26. Dönem ve 27. Dönemlerde Sakarya Milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasama çalışmalarına katılarak hem siyasi hem de kariyer olarak hedefine biraz daha yaklaşma şansını elde etmiş oldu. 18 Ağustos 2018 tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 6. Olağan Büyük Kongresi sonrası yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerini belirlemiş oldu. Belirlenen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) olarak,  Ali İhsan Yavuz, Ahmet Sorgun’dan Seçim İşleri Görevini gururla devralmış bulundu.

Başarılarının ardı arkası kesilmeyen Ali İhsan Yavuz, basamakları hızla çıkmaya devam etti. Tüm bu siyasi başarılarının yanı sıra yazarlık yönünü de içerisinde barındıran Yavuz geriye güzel bir eser de bıraktı. 2017 yılının Haziran ayında kitabı basılarak raflarda yerini aldı. Ali İhsan Yavuz her anlamda başarılı olduğu gibi yazar olarak ta başarıyı yakaladı ve kitabı beklenen ilgiyi gördü. Aynı anda birçok donanıma sahip olan Ali İhsan Yavuz, yazarlık kariyerine de ilk adımı atmış oldu.

Pek çoğumuzun siyasi alanda ki başarısı ile tanımış olduğumuz Ali İhsan Yavuz’un Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi olduğunu belirtmek isteriz. Hem siyaset hem de edebiyatla iç içe olmak bizim gözümüzde büyük bir ayrıcalıktır. Kendisini az da olsa geliştirdiği dil alanında İngilizce ve Arapça bilgisine de sahiptir. Ali İhsan Yavuz’u ilerlediği başarılı yolda destekleyen eşi ve dört te çocuğu vardır. Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde hiç durmadan yoluna devam eden Ali İhsan Yavuz başarıları ile adını duyurmak için çalışmalarını devam ettirmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*