Ali Kuzu Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ali Kuzu Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ali Kuzu Türkiye’de kitapları ile hakkından söz ettiren gazeteci ve araştırmacılarımızdan biridir. Gazeteci ve araştırmacı yazar olan Kuzu, Bektaşilik, Alevilik, derin örgütler, Türkiye yakın siyasi tarihi ve tarihte konu olan pek çok önemli kişiyi kitaplarında konu almıştır. Bu zamana kadar yüze yakın inceleme ve araştırma kitabı ele alan Kuzu, kitaplarını farklı yayınevlerinden yayımlamıştır. Kitaplarını merak eden kişiler, Ali Kuzu kimdir? Ali Kuzu nerelidir? Gibi soruları da araştırmalarından eksik etmemektedir. Ali Kuzu İstanbul doğumludur. Evli olan yazarımız halen yaşamını sürdürmektedir.


Ali Kuzu Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Araştırmacı ve gazeteci yazarımız Ali Kuzu birbirinden farklı konularda yayımlanmış olduğu kitaplar ile özellikle siyasi camiada büyük yankı uyandırmayı başarmıştır. Siyasi tarihi yakından merak eden ve bu konuda yapılan araştırmalara yakından göz gezdirmek isteyen kişiler mutlaka Ali Kuzu’nun kitaplarından da faydalanmalıdır. Kitaplarını yazarken, araştırmalarını uzun vadede tutan Kuzu, kendisini en çok zorlayan kısmın da doğru ve eksiksiz bilgiyi bulmak olduğunu söylemiştir. Titiz ve özverili bir şekilde araştırmalarını yapan yazarımız günümüzde de yeni kitaplar çıkartmaya devam etmektedir. Tek tek roman şeklinde yazmış olduğu kitapların yanında Kuzu’nun seriler halinde yayımlamış olduğu kitap serileri de bulunmaktadır.

Ali Kuzu’nun siyaset alanında yazmış olduğu kitaplar arasında; Kod Adı: 39 Vatikan’ı Yıkmak, Kudüs’ü Yıkmak – Kod Adı: 2020, İmparatorluğun Gözyaşları, Sessiz Çığlıklar,  Muhteşem Türkler, Kutsal Kâse-Hedef Türkiye , Şeytanın Satranç Tahtası , Yeni Bir Dünya Düzenine Doğru Donald Trump, Dünyayı Yöneten Üst Akıl Bilderberg, 31 Mart Vakası ve 2. Abdülhamid, Siyah Sancak, Küresel Para Baronu Rothschild Ailesi, Siyah Sancak – Türkiye’nin İş Planı – Kod Adı 96 Saat, Atatürk ve CHP’nin Saklı Tarihi , Tanrıya Başkaldırı.. Evanjelizm, Atatürk’ün de Çocukları Vardı, Masonların Defalarca Suikast Girişiminde Bulunduğu Atatürk’ü Kimler Öldürdü? Bana Gözlerimi Verin Komutanım!, Mahşerin Kanlı Çiçekleri – Çanakkale, Terör mü Kürt Sorunu mu?, Gizlenen Tarih Dersim Gerçeği, Cahit Arf ve Matematikçilerimiz, Atatürk ve İslamiyet, Rockefeller Ailesi, Kurtuluş Savaşında Atatürk ve Din Adamları, Siyah Sancak – Pandoranın Kutusu, Milli Bayramlar Belirli Gün ve Haftalar yer almaktadır. Bu kitaplarda Kuzu yapmış olduğu derin araştırmalar sonucunda ulaşmış olduğu bilgiler ve kendi fikirleri ile sizlere siyasi içerikleri sunmaktadır.


Ali Kuzu Bilim Adamları Serisi

Ali Kuzu tek tek roman yayımlarını yanında bir de Bilim Adamlarımız Serisi ile hem bilime hem de tarihe meraklı olan kişilerin bu açlığını doyurmaktadır. Bilim adamlarımızı konu alan Kuzu, her kitapta bir başka bilim insanının hayatını yakından incelemiş ve aşka yerde bulamayacağınız bilgileri de bu kitaplar içerisinde toplamıştır. Bilim adamlarımız serisinin içerisinde yer alan kitaplar arasında; Bilim Adamlarımız Serisi – Ali Kuşçu / Bilgi Güneşi Gökbilimci, ,  Bilim Adamlarımız Serisi: Uluğ Bey, Bilim Adamlarımız Serisi: Takiyüddin, Bilim Adamlarımız Serisi: Sultan Fatih, Bilim Adamlarımız Serisi: Seydi Ali Reis, Bilim Adamlarımız Serisi – İbni Sina. Bilim Adamlarımız Serisi: Hezarfen ve Lagari,  Bilim Adamlarımız Serisi: Evliya Çelebi, Bilim Adamlarımız Serisi: Biruni, Bilim Adamlarımız Sözlüğü, Bilim Adamlarımız Serisi: Barbaros,  Akşemsettin vb. birbirinden farklı ünlü ve tarihi dönem içerisinde önemli olan bilim adamlarımızın hayatlarına değinmiştir. Seri içerisinde yer alan kitaplar bilimsel ve bibliyografik açıdan oldukça önemli eserlerdir. Özellikle de tarihi konularda tez hazırlayan ve önemli kişilerin hayatları hakkında bilgi toplamak isteyenler için bu eserler kıymetli Ali Kuzu eserleri arasında yer almaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*