Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ali Sunal Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Günümüzün en sevilen tiyatro oyuncularından biri olan Ali Sunal aynı zamanda oynadığı birçok dizi ve filmlerle de insanların beğenisini kazanmıştır. Ayrıca kendisi sinemanın en değerli isimlerinden biri olan Kemal Sunal’ın öz oğludur. Bu yazımızda Ali Sunal’ın yaşamı hakkında birtakım bilgiler vermeye çalışacağız. Ali Sunal kimdir? gibi çeşitli birçok soruya yanıtlar bulacağız.


Ali Sunal Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayrıca yine onu seven insanların en çok merak ettiği konulardan biri olan Ali Sunal kaç yaşındadır? gibi sorularda cevap vereceklerimiz arasındadır. Ali Sunal 22 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Yaşamının ilerleyen yıllarını ise yine çoğunlukla bu şehirde geçirmiştir. Ali Sunal nerelidir? gibi sorularda yine onu seven hayranlarının ayrıca merak ettiği konulardan bir diğeridir. Bu noktada Ali Sunal’ın İstanbullu olduğunu belirtebiliriz. Ancak bu başarılı oyuncunun annesi Gül Sunal ise Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindendir.

Yine çok değerli bir sinema sanatçısı olan babası Kemal Sunal’ın ise Malatya doğumlu olduğunu belirtmemiz gerekir. Ali Sunal kariyeri boyunca tıpkı babasının izinden giderek oyunculuk konusunda her zaman ortaya kaliteli işler çıkarmak için büyük gayretler göstermiştir. İşine duyduğu sevgi de ona oyunculuk konusunda istediği başarıyı elde etmesini sağlamış ve insanların sevdiği biri haline getirmiştir. Bu başarılı tiyatrocu, eğitimini İstanbul Yeditepe Üniversitesi işletme dalında alarak bunu 1999 yılında tamamlamıştır. Her ne kadar aldığı üniversite eğitimi oyunculukla doğrudan ilişkili bir bölüm olmasa da kendisi bu süreçte oyunculuğa hep yakın olmuştur. Çünkü bu dönemlerde kendisi en değerli tiyatro merkezlerinde bulunarak buralarda oyunculuk konusunda çok iyi tecrübeler kazanma şanslarını elde etmiştir.

Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatrosu ve ayrıca Dormen Tiyatrosu gibi başarılı yerler Ali Sunal’ın çalışma fırsatı bulduğu önemli tiyatro kuruluşlarıdır. Burada kendisine kattığı birçok şey onun oyunculuk alanındaki çalışmalarına çok iyi bir yön kazandırmıştır. Bu sayede insanların severek izlediği birbirinden harika tiyatro oyunlarında çok başarılı performanslar sergileyebilmiştir.


Ali Sunal’ın Başarılı Mesleki Kariyeri

Tiyatro her zaman Ali Sunal’ın hayatında önemli bir yere sahip olmuştur. Bunun yanında televizyonda yayınlanan dizilerle de insanların yaşamında önemli bir yer etmiştir. Özellikle en sevilen dizilerden biri olan En Son Babalar Duyar dizisi onunla seyircisi arasında çok güçlü bir bağ kurmuştur. Ali Sunal’ın rol alma fırsatı bulduğu sinema filmleri arasında;

 • Propaganda,
 • Okul,
 • Aşk Üzerine Söylenmemiş Her Şey,
 • Kısık Ateşte 15 Dakika,
 • Hayat Öpücüğü,
 • Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım,
 • Yusuf Yusuf,
 • Dedemin Fişi gibi başarılı yapımlar yer almaktadır.

Bu başarılı ve beğeni toplayan filmler arasında Propaganda filminin Ali Sunal için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Çünkü bu film Ali Sunal’ın babasıyla birlikte rol aldığı tek sinema filmidir. Yine bu başarılı oyuncunun rol aldığı televizyon dizileri arasında ise;

 • Fosforlu Cevriye,
 • Benim Annem Bir Melek,
 • Şaban ile Şirin,
 • Yaprak Dökümü,
 • En Son Babalar Duyar,
 • Güzel Çirkin gibi yapımlar yer almaktadır.

Ali Sunal ayrıca sinema ve dizi yapımlarında rol almasının yanı sıra ayrıca eğlenceli televizyon şovlarında performansını sergilemektedir. Bu en çok beğeni kazanan televizyon şovları arasında, Komedi Dükkânı, 5’er Beşer ve İnsanlar Âlemi gibi çalışmalar yer almaktadır.


 

Ali Sunal’ın Özel Yaşamı

Sevilen oyuncu Ali Sunal özel yaşamında ise kendisi gibi bir oyuncu olan Gökçe Bahadır ile yaşamını birleştirmiştir. Çift 2011 yılında mutlu beraberliklerine başlamış ancak 2012 yılında ise boşanmışlardır. Ancak başarılı oyuncu 2018 yılında aldığı bir kararla ise bir avukat olan Nazlı Kurbanzade evlenmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*