Anıl Çelik Kimdir?

Anıl Çelik Kimdir

Geçtiğimiz birkaç yılda adından sıkça söz ettiren televizyon yapımlarında yer alan Anıl Çelik kimdir soruları meraklı izleyicilerin ilgi odağı haline gelmiştir. 2005 yılından bu yana aktif olarak oyunculuk hayatına giriş yapan başarılı oyuncu, farklı televizyon dizilerinde rol alarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Anıl Çelik’i severek takip eden izleyici ve hayran gruplarının merak ettiği sorulardan biri de Anıl Çelik nerelidir? sorusudur. Ankaralı olan Anıl Çelik, sempatik kişiliği ve başarılı oyunculuğu ile yer aldığı yapımlarda favori karakter olmayı başarmıştır.

1988 yılında Ankara’da dünyaya gelen Çelik döneminin popüler dizilerinde canlandırdığı karakterler sayesinde oldukça geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Anıl Çelik kaç yaşındadır diye merak eden hayranları, doğum yılı üzerinden hesaplama yapabilirler. Peki Anıl Çelik hangi üniversite ve bölümden mezun olarak oyunculuk hayatına başlamıştır? Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan oyuncu, ilk televizyon yapımı deneyimini 2005 yılında yayınlanan Beşinci Boyut adlı dizide yaşamıştır. Başarılı oyuncu sonrasında pek çok dizide yan karakter olarak da yer almıştır.

Anıl Çelik Yer Aldığı Televizyon Yapımları

Ülkemizde özellikle Erkenci Kuş adlı dizide canlandırdığı “Cey Cey” karakteri ile hafızalara kazınan Anıl Çelik, kariyerinin ilk dönemlerinde pek çok gençlik dizisinde rol almıştır. Star Tv ekranlarında seyirci ile buluşan bu dizide Demet Özdemir, Can Yaman ve Cihan Ercan gibi oyuncularla beraber çalışmıştır. Bu dizinin öncesinde Kanal D ekranlarında yayınlanan Arka Sokaklar adlı dizide de küçük bir rol oynadığını söylemek mümkündür.

2007 yılında televizyon filmi olarak çekilen İstiklal: Gelinin Binbaşıya Ağıdı adlı filmde Mehmet karakterine hayat vermiştir. Sonrasında yine aynı yıl içinde çekilen İstiklal: Kara Yılan adlı filmde de küçük bir rolü olmuştur. Başarılı oyuncu bu film serisinin son bölümü olan İstiklal: Söğütlü Hacer Ana filminde de Hüseyin karakterini oynamıştır.

Genellikle komedi dizilerinde çeşitli karakterlere hayat veren Anıl Çelik, sonraki dönemlerde de pek çok başarılı yapımda rol almıştır. Bunlardan kendisinin tanınmasında büyük bir payı olan Kertenkele dizisinde yıldızı parlayan oyuncu, bu yapımda “Paytak Cezmi” karakterine 2 yıl boyunca hayat vermiştir. 2015 yılından sonra ise, pek çok kesimin sevgisini kazandığı çeşitli yapımlarda rol almaya başladığını söyleyebiliriz.

Bu yapımların başında gelen ve kendisine oldukça geniş bir hayran kitlesi kazandıran yapım Çilek Kokusu 2015 yılında yayın hayatına başlamıştır. Bu dizide “Erdem” karakterine hayat veren Anıl Çelik, gelecek dönemlerde yine aynı yapımda yer alacağı Demet Özdemir ile bir arada çalışmıştır. Aynı zamanda Mine Tugay, Yusuf Çim ve Ekin Mert Duymaz ile beraber çalışmıştır.

2020 yılı itibari ile Anıl Çelik, Bay Yanlış adlı dizide Can Yaman, Serkan Tütüncü ve Özge Gürel ile beraber çalışma fırsatı bulmuştur. 2021 yılında ise Baht Oyunu isimli televizyon dizisinin kadrosuna dahil edilmiştir.

Anıl Çelik Sinema ve Tiyatro Hayatı

Anıl Çelik ilk sinema filmi deneyimine ise Şeytan Tüyü adlı yapımla ulaşmıştır. Başrollerini paylaştığı “Ölü Yatırım” filminde ise; Öykü Çelik, Ekin Mert Duymaz ve Alican Aytekin gibi oyunlarla beraber çalışmıştır. Pek çok televizyon dizisi ve sinema projesinde yer alan Anıl Çelik, 2017 yılında “Hey Mexico” isimli tiyatro oyununun kadrosunda da yer almıştır.

Yer aldığı Hey Mexico isimli tiyatro oyunu, sempatik oyuncuya bir ödül kazandırmıştır. Dileklerarası Tiyatro Ödülleri’nde “En İyi Komedi Erkek Oyuncu” kategorisinde ilk ödülünü almıştır. Kısa süre içinde oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olan oyuncu başarılı projelerde yer almayı sürdürmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*