Aras Bulut İynemli Kimdir?

Aras Bulut Kimdir

Aras Bulut İynemli Kimdir?

Aras Bulut, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1 ablası ve bir abisi olan Aras Bulut İynemli’nin abisi tiyatrocu ablası ise ses sanatçıısıdır. Babacı Cengiz, annesi ise Sevtap Hanım’dır. Öğrenimini Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Aras Bulut İynemli, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Uçak Mühendisliği Bölümü’nü kazanmıştır. Bölümde okurken oyunculuk yapmaya başlamış ve okulunu dondurmuştur. Ardından Sprite, TTNET Adsl, Patos, Nescafe ve Eti Crax gibi birçok reklam filminde oynamıştır.

Aras Bulut İynemli, oynamış olduğu Patos reklamından sonra yönetmen olan Zeynep Günay Tan’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Hemen ardından da Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizinin çekimleri için çağırılmıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki isimli dizide Mete karakterine can vermiştir. Aras Bulut İynemli, 2013 yılına gelindiğinde Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Şehzade Beyazid karakterini canlandırmıştır.

Aras Bulut İynemli, 2016 yılında Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini yapmış olduğu İçerde isimli televizyon dizisinde Çağatay Ulusoy, Çetin Tekindor, Rıza Kocaoğlu, Damla Colbay, Bensu Soral, Selim Erdoğan ve Gözde Kansu gibi isimlerle rolleri paylaşmıştır. 2017 yılında ise Ay Yapım yapımcılığında Sinan Öztürk ve Özgür Sevimli’nin yönetmenliğini yaptığı Çukur isimli dizide Aras Bulut İynemli rol almaktadır. Birlikte oynadığı isimler; Ercan Kesal, Perihan Savaş, Oner Erkan, Mustafa Üstündağ, Cahit Berkay ve Alperen Duymaz’dır. Dizide Yamaç karakterine can veren ünlü oyuncu 3 yıldır performansı ile göz doldurmaktadır. Genç oyuncu, son dönemde oynadığı 7. Koğuştaki Mucize isimli dizi ile de adından oldukça söz ettirmektedir.

Aras Bulut İynemli’nin Rol Aldığı Dizi ve Filmler

 • 2019 – 7. Koğuştaki Mucize
  2017-2018 – Çukur (Yamaç)
  2016–2017 – İçerde (Umut, Mert)
  2015- Maral: En Güzel Hikayem (Sarp Altan)
  2014 – Pek Yakında (Konuk Oyuncu)
  2013–2014 – Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Bayezid)
  2013 – Mahmut ile Meryem (Mahmut)
  2013 – Tamam Mıyız? (İhsan)
  2010–2013 – Öyle Bir Geçer Zaman ki (Mete Akarsu)
  2009 – Arka Sokaklar (Şeref)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*