Araştırmacı Yazar, Strateji Uzmanı Ertan Özyiğit Kimdir?

Araştırmacı Yazar, Strateji Uzmanı Ertan Özyiğit Kimdir
Araştırmacı Yazar, Strateji Uzmanı Ertan Özyiğit Kimdir

Araştırmacı Yazar, Strateji Uzmanı Ertan Özyiğit Kimdir? Günümüze kadar katıldığı birçok panelde moderatör ve yorumcu olan Ertan Özyiğit, 1962 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Tüm dünyada yapmış olduğu yorumlar ve moderatörlükle çok fazla insanı kendine hayran bırakmıştır. Uzmanlık alanları Siyonizm, Ezoterizm (bir konu hakkındaki derin bilgi ve sırların, simgeler ve özdeyişlerle anlayacak belli, özel kişilere sergilenen öğreti sistemi), Gizli Cemiyetler, Okültizm (geçmiş çağlarda doğa, insan ve evren hakkında edinilmiş gizli ve derin bilimler), Uluslararası İletişim, Stratejik Analiz ve Aile Şirketlerinde yönetim olmuştur. Aynı zamanda günümüzde de Uluslararası Stratejik İletişim Ajansı (USIA) başkanlığını sürdürmekte ve Yönetim ve İletişim Stratejisti olarak da görev yapmaktadır.

Babasını kaybettikten sonra 4 kardeşi ve annesi ile hayat mücadelesine atılan Özyiğit, Anadolu Üniversitesi Ekonomi bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Ekonomi üzerine eğitim aldığı zamanlarda kafe işletmeciliğine başlamış, sonrasında farklı arayışlar içinde olmuştur. Arkadaşı vesilesiyle reklam sektörü ile tanışmıştır. İlk olarak Ankara’da yaptığı çalışmaları beğenilince İstanbul’a gelmiş ve hedeflerine ulaşmıştır.

Ertan Özyiğit 25 yılı aşkın süredir WBR İstanbul Reklam Ajansının da sahibidir. Reklamcılık sektöründe de büyük başarılara imza atmış ve Türkiye’deki “marka cambazlarından biri” olarak anılmaktadır. Bunun en bilinen örneği Ajda Pekkan’ı oynattığı Polisan reklamıdır. Reklam ile birlikte hem ürün bilinirliği hem de satışı katlayarak artmıştır.

2008 yılında gazeteye verdiği röportajlarda reklamcılığın yanında bireysel ve kurumsal koçluk da yaptığını belirtmiştir.

Tarih alanında yazdığı kitaplar ise; MUSUL Vilayet Konseyi Bir Ayrılığın Hikayesi, Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, Big Mac isimli kitaplarıdır.

Ertan Özyiğit ve Korona Pandemisi

Corona virüs salgınını 6 ay önceden bilmiş ve Aralık 2019’da YouTube kanalında yayınladığı videosunda 2020’nin ilk yarısında dünyanın bir salgınla boğuşacağını da belirtmiştir. Videolarında Coronavirüsten sonra dijital devrim ile Kapitalizm’den “Kreditalizm”e geçiş olacağını vurgulamaktadır. İnsanlara takılacak çipler ile herkesin yaşam boyu kredilerinden harcanarak nasıl bir yaşam süreceğimizi ve devlet kavramına gerek olmayacağını açıklamıştır.

Özyiğit, birçok kişinin de inandığı düşünce olarak, nüfus azaltma, kalabalığı azaltma projesi olarak tanımlamaktadır. Üst akıl kişilerin labaratuvarda hazırlayarak yaydığını savunduğu Pandemik salgından sonraki süreçte dünyadaki hem sosyokültürel hem de sosyoekonomik tüm yapıların ve yaşam biçiminin değişeceğini ileri sürmüştür.

Şu an Kayıt Dışı adlı programda yorumcu ve moderatör olarak televizyon ekranlarında görmekteyiz. Ayrıca Ertan Özyiğit son olarak Youtube kanalında da The Economist dergilerinin kapaklarını yorumlamaya devam etmektedir.

Konuk olduğu pek çok seminerde değindiği konular ise aşağıdaki gibidir;

  • -İllüminati
  • -Tapınak Şövalyeleri
  • -Gülhaç Teşkiilatı
  • -Kuru Kafa Kemikler Teşkilatı
  • -Sembolizm
  • -Üçlü Komisyon

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*