Armağan Çağlayan Kimdir?

Armağan Çağlayan Kimdir

Bir döneme damga vuran Pop Star isimli yarışma programının jürisi ve televizyon programcısı olan Armağan Çağlayan kimdir? Armağan Çağlayan kaç yaşında? Armağan Çağlayan hakkında merak edilen tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Armağan Çağlayan, 1966 yılının 8 Nisan gününde Kocaeli Hereke’de dünyaya gelmiştir. Çocukluğu ve gençliği Hereke’de geçmiştir. Armağan Çağlayan lise öğrenimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine devam etmiştir. Sonrasında yine İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Bundan sonra da yine İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora programına başlamıştır.

Armağan Çağlayan, avukatlık stajını Kocaeli’nde tamamladıktan sonra yine Kocaeli’nde avukatlık yapmaya başlamıştır. Sonraki yıllarda avukatlığı bırakarak İstanbul’a gelmiştir. Henüz kurulum aşamasında iken Medyapım’a girmiştir. Burada çok kısa sürede editörlükten genel müdür yardımcılığı pozisyonuna kadar yükselmiştir.

Televizyonculuk Kariyeri

11 yıl çalışmakta olduğu Medyapım şirketinden 2006 yılında ani bir kararla ayrılmıştır. Çalışmış olduğu süre zarfında Huysuz Show, Bülent Ersoy Show, Şans Kapıyı Çalınca, Hülya Avşar Show, Kim 500 Milyar İster, Şahane Pazar ve Ünlüler Çiftliği gibi birçok yapımda koordinatör olarak görev yapmıştır. Armağan Çağlayan’ın ekranlarda bu kadar tanınması ise 2003 yılında yapılan Pop Star isimli yarışmadaki jürilik görevi ile olmuştur.

Pop Star isimli yarışmanın ardından Avea ve Finansbank gibi reklam filmlerinde görülmüştür. Sonrasında İmkansız Aşk ve Belalı Baldız gibi dizilerde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkmıştır. Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek isimli ekinde 2004 ve 2005 yıllarında köşe yazısı yazan Armağan Çağlayan, yaptığı röportajlarla gündeme oturmuştur. Yazarlığa Hürriyet Gazetesi ile başlamış, ardından Esquire isimli dergide devam etmiştir. Bununla beraber Dishy isimli dergide Tortu Takvimi adında bir köşe yazmaya başlamıştır.

Medyapım şirketinden ayrıldıktan sonra Doğan TV bünyesinde D Production şirketinde, prodüksiyonlardan sorumlu direktör olarak çalışmaya başlamıştır. Bu dönemde Kendine Bir Yıldız Seç isimli bir stand up hazırlamıştır. Ayrıca Deniz Akkaya ile birlikte Büyük Teklif, Top Model Türkiye programlarının yapımcılığını üstlenmiştir.

Armağan Çağlayan, 2006 yılında Son Ütücü isimli programını Star tv’de hazırlamıştır. Program çok kısa sürede büyük bir seyirci kitlesine ulaşmıştır. Ahmet Şimşek Koleji’nin 2006 yılında düzenlemiş olduğu Medya Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür. Aynı yıl Armağan Çağlayan D Production’dan ayrılmış ve program da sona ermiştir.

2006 yılından bu yana İstanbul kültür Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde İletişimde Yaratıcılık dersleri vermektedir. 2007 Nisan ayında Pop Star Alaturka isimli yarışmada Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Ebru Gündeş ile birlikte jüri üyeliği görevinde bulunmuştur.

2014 yılında Kanal D ekranlarında Star Işığı X Factor isimli 2 milyon tl büyük ödüllü yarışmada Ziynet Sali, Emre Aydın ve Ömer Karacan ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır. Bu programın sunuculuğunu da Kadir Doğulu yapmıştır.

2011 ve 2014 yıllarında akademisyenlik görevini İstanbul ve Beykent Üniversitesi’nde yapmıştır. 2014 yılında Radikal gazetesi’nde medya ve sanat üzerine yazılar yazmaya başlamıştır. 2018 yılında yine Kanal D ekranlarında Popstar 2018 isimli yarışmanın yapımcılığını ve sunuculuğunu Osmancan Erkır üstlenmiştir. Jüride ise Armağan Çağlayan, Bülent Ersoy, Can Bonomo ve Deniz Seki bulunmuştur.

Armağan Çağlayan şimdilerde 2020 yılında başlamış olduğu Youtube platformunda yayınlanan 196Sekiz isimli kanalında, Gör Beni, Dur Bi Dinle, Zor Sor, Uçuk Kaçık Masallar gibi çeşitli konularda her hafta videolar yayınlamaktadır. Kanalı oldukça hızlı ilerleyen Armağan Çağlayan’ın yaklaşık 1.05 milyon takipçisi bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*