Aslı Sümen Kimdir?

asli sümen kimdir

Ekranların yeni ismi Aslı Sümen kimdir? Yaz sezonunun açılmasıyla TV ekranlarında yeni dizi projeleri yer almaya başladı. Genç oyuncuları bir araya toplayan yeni dizi Baht Oyunu da henüz yayınlanmadan izleyicide merak uyandırmayı başardı. Dizinin başrol kadrosu açıklandı. Kadroda dikkat çeken isim ise Aslı Sümen oldu. Daha önce herhangi bir dizi veya filmde yer almayan Sümen’in kim olduğu merak ediliyor. Sümen’in doğum tarihi bilinmiyor. 1994 yılında dünyaya gelen Sümen, Mersin doğumludur. 1.74 cm boyunda, 55 kilo olan Sümen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencisidir. İşletme Fakültesi mezunu olan Sümen meslek hayatına model olarak devam etmektedir. Dansa olan ilgisi nedeniyle dans eğitimi de alan Sümen, mankenlikle birlikte dansla ilgilenmektedir. Genç model henüz evli değildir.

Aslı Sümen Hayatı

Aslı Sümen kaç yaşındadır, nerede dünyaya gelmiştir? Sümen 1994 doğumludur. Mersinli olan başarılı model, eğitim hayatı boyunca başarısını sürdürerek Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni kazanmıştır. Okuduğu bölümden mezun olan Sümen modellik yapmaya başlamıştır. Düzenli spor yapmak, doğru ve dengeli beslenmek onun için önemlidir. 2017 yılında yapılan Miss Turkey yarışmasına katılan Sümen, yarışmanın ikincisi olarak oradan ayrıldı. Fakat yarışmanın birincisi sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle tacının geri alınmasına neden oldu. Miss Turkey yarışmasında ikinci olan Sümen bu nedenle birinci kabul edildi ve 2017 Miss Turkey birincisi seçildi. Sümen için meslek hayatı bu yarışmadan sonra başladı. Daha önceleri model olarak çalışan Sümen farklı projelerde yer almaya başladı.

Aslı Sümen Oyunculuk Hayatı

Mersinli Aslı Sümen model olarak meslek hayatını sürdürmektedir. 2017 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında önce ikinci olan daha sonra birinci olmaya hak kazanan Sümen bu başarının ardından Türkiye’yi temsil etmiştir. Miss Turkey yarışmasında birinci olan Sümen Türkiye’yi temsil etmek üzere Çin’e gitmiştir. Çin’de 18 Kasım 2017 tarihinde Miss World yarışması düzenlenmiştir. Düzenlenen yarışmada Türkiye’yi temsil etmek üzere Sümen yer almıştır. Yarışmanın ardından Sümen meslek hayatında önemli adımlar atmıştır. Farklı projelerde yer alan Sümen oyunculuk eğitimi alarak oyunculuk hayatına da adım atmak istemiştir. Modellik yapan Sümen hem dans eğitimi almaya hem de oyunculuk eğitimi almaya devam etmiştir. Aldığı eğitimlerle projelerde yer alan Sümen kısa video çekiminde yer almıştır. Beduk – We  Dance projesinde kısa süre de olsa yer alan Sümen bu videoda başarılı performans  sergilemiştir.

Videodaki dansıyla beğenilen Sümen aldığı oyunculuk eğitimi sonrasında yeni bir projeyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Oyunculuk için kendini geliştiren genç model ilk televizyon projesi deneyimini kazanacak. 2021 yılının yaz sezonunda yayınlanacak olan Baht Oyunu genç isimlerin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Başarılı ve genç isimlerin aynı kadroda toplandığı dizi 15 Haziran itibariyle ekranlarda olacak. Sümen dizi için oldukça heyecanlı. Oyunculuk deneyimini ilk defa izleyiciye sunan Sümen, başrol kadrosunda yer alıyor.

Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan yeni oyuncu salı günleri ekranda olacak. Yeni dizinin kadrosunda yer alan oyuncu, Tuğçe karakterini canlandıracak. Oyunculuk hayatına Tuğçe karakteriyle giriş yapan genç model profesyonel dansçıdır. Eşli Danslar Topluluğu’nda yarışarak okuduğu üniversiteyi temsil etmiştir. Oyunculuk hayatına henüz yeni başlayan Sümen daha önceki yıllarda profesyonel dansçı olduğu için çeşitli kliplerde yer almıştır. Önceki yıllarda yaptığı bir röportajda oyuncu olmak istediğini belirten model, aldığı eğitimlerle ilk oyunculuk deneyimini Baht Oyunu ile yapacaktır. Yeni oyuncuyu ilk oyunculuk deneyiminin ardından farklı projelerde sıklıkla görmek mümkündür.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*