Aslıhan Gürbüz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Aslıhan Gürbüz Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Son günlerde Ufak Tefek Cinayetler dizisindeki gözü kara, acımasız, etrafındaki herkesin hayatını bildiği sırlarla yöneten Merve rolünü oynayan Aslıhan Gürbüz kimdir? Aslıhan Gürbüz nerelidir? Aslıhan Gürbüz kaç yaşındadır? Aslıhan Gürbüz’ün oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabileceksiniz.


Aslıhan Gürbüz Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

16 Şubat 1983 tarihinde Çanakkale’de doğan güzel oyuncu aslen Eskişehir’ lidir. Babasının işi dolayısıyla şehir değişikliği yapan Aslıhan Gürbüz Bursa’nın İnegöl ilçesinde ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra meslek lisesinde bilgisayarlı muhasebe bölümünden mezun olmuştur. Gelecek hayalleri bambaşka bir yöne gider ve Konya ilindeki Selçuk Üniversitesi’nde “Konservatuar Tiyatro” bölümünü bitirir. Üniversitenin son yılındayken geçirdiği trafik kazasında aldığı büyük hasarla beş ay yatalak olarak kalmıştır.

2008 yılında Kenter Tiyatrosu’nda “Zorla Güzellik” oyununda rol almıştır. 2009 yılında Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği “Bir Bulut Olsam” dizisinde Engin Akyürek, Melisa Sözen ve Engin Altan Düzyatan ile ekran karşısına çıkmıştır. 2010 – 2012 yılları arasında sit-kom dizisi olan Yahşi Cazibe isimli diziyle oyunculuğunu konuşturdu ve adını duyurdu. Gani Müjde liderliğinde senaryosu yazılan dizide alışılmış karakterlerin dışında, Azerbaycan’ dan Türkiye’ ye gelen Cazibe’yi canlandıran başarılı oyuncu şivesiyle herkesin takdirini kazandı. Hakan Yılmaz, Bekir Aksoy, Sezai Aydın ve Gökçe Özyol ise dizinin diğer oyuncularıydı.


Aslıhan Gürbüz Oyunculuk Kariyeri

Bu dizideki sempatik tavırları ve başarılı oyunculuğu ile aldığı ödüllerin ardından 2014 yılında “Zeytin Tepesi” isimli dizide başrol oyunculuğu ile ekranlara döndü. Atilla Saral, Haldun Boysan gibi ünlü isimlerle rol adlığı dizide, şu anki rolünden çok farklı bir karakterde karşımıza çıkan güzel oyuncu ne yazık ki uzun süre bu diziyle ekranlarda kalamadı. 7 bölümde final yapan diziden sonra verdiği aranın ardından ekranlara büyük ses getiren bol entrikalı diziyle tekrar sevenleriyle buluştu.

Magazin haberlerinde karşımıza çıkmaktan hoşlanmayan, özel hayatını gözlerden uzak yaşayan güzel oyuncu 2011 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kerem Kupacı ile evlendi. Gani Müjde’nin tekne tatili esnasında kıydığı nikahları fazla uzun sürmedi. Genç çift 2014 yılının Ocak ayında boşandılar.

Dört çocukluk arkadaşının sırlarla dolu geçmişlerine, intikam duygusuyla karşılık verdikleri ve milyonları ekran karşısına kilitleyen Ufak Tefek Cinayetler dizisinde oynadığı Merve rolüyle de çok beğenilmekte ve konuşulmaktadır. Çok konuşulan Merve rolü kendisine sorulduğunda, bu karaktere çok uzak olduğu hatta çevresinde bu karakterde arkadaşı dahi olmadığını söyleyen Aslıhan Gürbüz, oynadığı diziler ve tiyatro oyunlarında kendi karakterinden farklı rollerde oynamayı tercih ettiğini belirterek, bu karakterlerin oyunculukta kendisini geliştirdiğini anlatmaktadır.


Aslıhan Gürbüz’ün Ödülleri

  • 2011 –En İyi Kadın Komedi Oyuncusu
  • 2011 -En İyi Kadın Komedi Oyuncusu
  • 2011 -En İyi Kadın Komedi Oyuncusu 

Aslıhan Gürbüz Rol Aldığı Dizileri

  • Büyük Buluşma
  • Gonca Karanfil
  • Bir Bulut Olsam
  • Kanal-İ-Zasyon
  • Labirent
  • Yahşi Cazibe
  • Zeytin Tepesi dizisi

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*