Ayşe Hatun Önal Kimdir?

Ayşe Hatun Önal Kimdir

Ayşe Hatun Önal Kimdir?

Ünlü manken ve şarkıcı olan Ayşe Hatun Önal, 29 Temmuz 1978 tarihinde Adana’da doğmuştur. Lise öğrenimini Adana Borsa Lisesi’nde tamamlayan Ayşe Hatun Önal lisans eğitimini de Eskişehir Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. İş hayatına daha üniversite okuduğu yıllarda atılmıştır. O dönemde bir holdingte Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalışmıştır. Eskişehir Üniversitesi’nde henüz ikinci sınıfta hayallerini gerçekleştirmek istedi ve okul hayatına son verdi.

Kanal D televizyonunun 1999 yılında düzenlemiş olduğu Miss Turkey 99 yarışmasına katılan Ayşe Hatun Önal, Türkiye birinci güzeli olarak seçilmiştir. Bundan sonraki süreçte hayallerini kurduğu mankenlik mesleğine başlamıştır. Çok uzun bir dönem mankenlik yapan Ayşe Hatun Önal, Can Gürzap’tan diksiyon dersleri almaya başlamıştır. Ardından özel bir kanalda sunuculuk yapmaya başlamıştır.

Ayşe Hatun Önal en büyük hayallerinden birisi olan şarkı söylemek için müzik dünyasına giriş yaparak “Sonunda” isimli albümü çıkarmıştır. Albüm için Universal Müzik ile anlaşmıştır. Albümdeki ilk şarkısı da sözlerini kendisinin yazdığı “Çeksene Elini” şarkısı olmuştur. İkinci stüdyo albümü olan “Sustuysam” da 2008 yılında Sony etiketi ile piyasaya giriş yapmıştır. Ardından çalışmış olduğu Murad Küçük ile birlikte ilk single “Kalbe Ben” şarkısını çıkarmıştır.

Ayşe Hatun Önal 2017 yılının Şubat ayında ikinci stüdyo albümü olan “Selam Dengesiz” isimli albümü piyasaya çıkarmıştır. Bu albüm içerisine daha önceden çıkarmış olduğu Güm Güm, Şeytan Tüyü, Sirenler ve Çak Bi Selam singlelarını da dahil eden Ayşe Hatun Önal, müzik hayatını tüm hızıyla devam ettirmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*