Ayşe Özgün Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayşe Özgün Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Ayşe Özgün Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayşe Özgün 1951 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. İki kardeşler ve bir abisi bulunmaktadır. Öğrenimini ilkokul 4.sınıftan sonra babasının görevi sebebiyle Amerika Washington DC’de tamamlamıştır. Ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul Arnavutköy, Amerikan Kız Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans öğrenimi için İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na gitmiş ancak mezun olmadan eğitimini bırakmıştır.

Gazetecilik mesleğini icra etmek üzere henüz 18 yaşında iken Nokta Dergisi’nde işe başlamıştır. Ayşe Özgün, daha sonrasında Tempo ve Aktüel dergilerinde çalışmıştır. Hala daha Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı da yapmaktadır.

Ayşe Özgün, 2015 yılına gelene kadar, farklı programlarda birçok konuyu ele almıştır. Özellikle Yaşar Nuri Öztürk ile birlikte yapmış olduğu programlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Türk televizyonlarında 6500 kadar program yapmayı başarmıştır.

1972 yılında Haluk Özgün ile evlenmiştir. Bu evlilikten 3 çocukları bulunmaktadır. Bu üç çocuğun Ali Özgün, Cana Özgün, Ahmet Özgün; birçok kanala motor sporları ve otomobil programları yapan ACA isminde prodüksiyon şirketleri bulunmaktadır.

Ayşe Özgün; Star televizyonunda yapmış olduğu programa katılan bir kızın, programın ardından babası tarafından öldürülmesinden sonra 11 Kasım 2005 tarhinde program yayından kaldırılmıştır. 2015 yılında TVEM ekranında Tuğba Ekinci ile birlikte “Kim Haklı Kim Haksız” isimli programı sunmuşlardır.

Ayşe Özgün’ün Oynadığı Dizi ve Filmler

2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (Kendisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Kendisi)
2002 – Reyting Hamdi (Dedektif)


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*