Ayşegül Coşkun Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayşegül Coşkun Kimdir-Biyografisi ve Hayatı
Ayşegül Coşkun Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Ayşegül Coşkun Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ayşegül Coşkun 17 Haziran 1985 tarihinde müzisyen ve emniyet görevlisi olan bir babanın kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokul öğrenimini Firuza İlköğretim Okulu’nda tamamlayan Ayşegül Coşkun, Sarıyer’e taşınmıştır. Ortaokulu ise Kocataş Barbaros İlköğretim okulunda, lise öğrenimini ise Sarıyer’de tamamlamıştır.

Okul dönemi boyunca müzik faaliyetlerinde hep rol almıştır. Babasının müzisyen oluşu da onun müzik kulağını uyandırmıştı. Bu yolda ilerlemek istiyordu. 2005 yılında Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2 yıl bankada, 3 yıl da özel sektörde muhasebecilik yaparak devam etmiştir.

Ayşegül Coşkun; son çalıştığı yerde patronuna sinirlendi ve şarkı sözleri yazdı. Ardından bir şarkı daha yazdı. Derken şarkı sözü bestelemeye başlamıştır. Bundan sonra hemen gitar kursuna gitmiştir. Dans, şan ve piyano eğitimleri almıştır. Kursta tanışmış olduğu arkadaşı ile senelerce beraber sahne almışlardır.

Ayşegül Coşkun; profesyonel çalışmalar yaparak, 2014 yılında “Gerçeğim Seninle” isimli albümü çıkarmıştır. Sekiz Müzik etiketiyle piyasaya çıkan albüme klip çekilmemiştir. Ardından “Cık” isimli şarkısı ile Bahadır Tatlıöz aranjeliğinde ve klip yönetmenliğinde ilk klibini çekmiştir.

Yine kursta tanışmış olduğu arkadaşının kurmuş olduğu müzik şirketi Ayor Müzik ile anlaşma yapan Ayşegül Coşkun, söz ve müziklerini kendisinin yaptığı, “Vur Dizine”, “Duvardaki Gülüşler”, “Deniz Ol” ve “Liman” şarkılarını yayınlamıştır. 2019 yılında iyice tanınan Ayşegül Coşkun, “Motreb” isimli filmde başrol oynamıştır. Bu film için 2 ay gibi kısa bir zamanda Farsça öğrenmiştir. Bu film için 2 adet şarkı sözü yazarak bestelemiştir.

Oyunculuk hayatında ilk kez şarkı söyleyen Parviz Parastouei, “Ah Benim Canım” isimli şarkıda Ayşegül Coşkun ile düet yapmıştır. Yine kendi yazmış olduğu “İlahi Kader” isimli şarkısı ile filme damgasını vurmuştur. Film çekimleri İstanbul’da yapılmış ve yaklaşık 2 ay kadar sürmüştür. 2019 yılında yayınlanan film, İran tarihinde en çok gişe yapmış olan film olmuş ve gişe rekoru kırmıştır.

Motreb isimli film; Amerika, Almanya, Hollanda, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde kırmızı halı törenleri ile karşılanmıştır. Ayşegül Coşkun, insanlar tarafından çok sevilmiştir. Son olarak birçok yerde konser vermek için hazırlıklarına devam etmektedir.

Ayşegül Coşkun Şarkıları

2014 – Gerçeğim Seninle
2015 – Cuk
2017 – Vur Dizine
2017 – Duvardaki Gülüşler
2018 – Liman
2019 – Deniz Ol Gel
2019 – İlahi Kader
2020 – Ah Benim Canım – In Sedaye Mane (Motreb Filmi Şarkısı)


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*