Aytaç Şaşmaz Kimdir?

Aytaç Şaşmaz Kimdir

Televizyon ekranlarının başarılı genç oyuncusu Aytaç Şaşmaz kimdir? Şaşmaz, 5 Ağustos 1994 yılında dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan Şaşmaz, başarılı oyuncu İsmail Ege Şaşmaz ile kardeştir. Genç yaşlarda oyunculuk merakı başlayan Şaşmaz aynı zamanda ağabeyinin oyunculuk kariyeri dolayısıyla bu mesleğe ilgi duymaya başlamıştır. Zamanla mesleğe olan ilgisi artan oyuncu ilk deneyimini sinema filmiyle yaşamıştır. Günümüzde oyuncunun hayran kitlesi büyümeye devam ederken oyuncu, yer aldığı projelerle kariyerinde basamak basamak yükselmektedir. Başarılı oyuncu aldığı eğitimlerle meslek hayatında yeni başarılara imza atmayı bekliyor.

1994 doğumlu olan Aytaç Şaşmaz nerelidir? Oyuncu 5 ağustos tarihinde dünyaya gelmiştir. Oyuncunun doğum yeri İstanbul olarak bilinmektedir. Fakat başarılı oyuncu aslen Manisalıdır. Aslan burcu olan Şaşmaz’ın asıl mesleği oyunculuktur. Ekranlarda uzun görünmesiyle dikkat çeken oyuncu 1.8 cm boyundadır. Genç yaşta başarılı oyunculuk sergileyen Şaşmaz, ekranlardaki performansıyla hayran kitlesini büyütmektedir.

Aytaç Şaşmaz’ın Hayatı

5 Ağustos 1994 tarihinde dünyaya gelen oyuncu, ekranların başarılı oyuncusu İsmail Ege Şaşmaz ile kardeştir. İki kardeş İstanbul’da yaşamaktadır. Genç yaşta oyunculuk hayatına adım atan Şaşmaz günümüzde televizyon ekranlarının tanınan isimleri arasında yer almaktadır. Oyuncunun İsmail Ege haricinde başka bir kardeşi yoktur. İki kardeşin annesi İlknur Şaşmaz, babası ise Yaşar Şaşmaz’dır. İstanbul’da yaşamını sürdüren başarılı oyuncu en son Kanal D ekranlarında haftada bir gün yayınlanan dizide rol almaktadır.

Ağabeyinin meslek hayatını örnek alan Manisalı Aytaç Şaşmaz ilk olarak sinema filminde rol almıştır. Şaşmaz bugüne kadar 2 sinema filmi ve 3 televizyon dizisinde rol almıştır. İlk olarak 2017 yılında izleyicinin karşısına çıkan oyuncu, yardımcı karakter olarak sinema filminde yer almıştır. Ardından oyunculuk kariyerinde önemli etkiler oluşturan farklı projelerde yer alarak meslek hayatını güçlendirmiştir.

Aytaç Şaşmaz’ın Meslek Hayatı

Oyunculuk kariyerinde az sayıda projede yer alan Şaşmaz buna rağmen yeteneğini sergileyerek izleyiciden beğeni toplamaya devam ediyor. Şaşmaz ilk olarak Türk sinema filminde yardımcı karakter olarak rol aldı. Kitaptan filme çevrilen Kötü Çocuk filmi 2017 yılında izleyiciyle buluştu. Ömer adında bir karakteri canlandıran Şaşmaz meslek hayatına ilk adımı attı.

Kariyer hayatına askeri bir dizide devam eden oyuncu Star TV’nin Söz dizisi kadrosunda yer aldı. Dizide önemli bir karakteri canlandıran Şaşmaz burada sergilediği performansla meslek hayatının dönüm noktasını yaşadı. Uzman Çavuş Feyzullah, Çaylak lakabıyla dizide yer alan Şaşmaz 2019 yılına kadar dizide rol almaya devam etti. İzleyiciden tam puan alan oyuncu, dizinin final yapmasının ardından bir sinema filminde rol aldı. Aşk Tesadüfleri Sever filminin 2. serisinde rol alan Şaşmaz yabancı bir karakteri canlandırdı. Der Junga Niko karakteriyle filmin başrol oyuncusu olan Şaşmaz son olarak Hekimoğlu dizisinde rol aldı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde Emre Acar karakteriyle başrol oyuncusu oldu. Bu sezon final yapacak diziden ayrılan Şaşmaz yeni bir projeyle ekranlarda olmaya devam edecek.

Kariyer hayatında adım adım yükselen oyuncu şimdi ise yaz dizisinde oynamak için hazırlıklara başladı. 2021 yılının yaz dizisi Baht Oyunu, Bora karakteriyle Şaşmaz’a yer veriyor. Başrol oyuncusu olan Şaşmaz dizide Cemre Baysel ile rol alacak. Genç ve başarılı isimlerin bir arada toplandığı dizinin yayın tarihi açıklandı. Başarılı oyuncu Şaşmaz 15 Haziran itibariyle artık salı akşamları Kanal D ekranlarında olacak. Şaşmaz, dizide Ada karakterinin patronu ve aynı zamanda ilk aşkı olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Enerjisi ve yeteneğiyle rolünü başarılı bir şekilde gerçekleştiren oyuncu ara vermeden izleyicinin karşısına çıkmaya devam edecek.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*