Bade İşçil Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Bade İşçil Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Sarı saçları, güzel fiziği, giyim tarzı ve eşi Taylan’a olan aşkı ile çok konuşulan Ufak Tefek Cinayetler dizisinin Pelin karakteri Bade İşçil kimdir? Bade İşçil kaç yaşındadır? Bade İşçil nerelidir? Bade İşçil oyunculuk kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz.


Bade İşçil Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

8 Ağustos 1983 yılında İstanbul’da doğan Bade İşçil’ in ailesi Bulgaristan ve Romanya göçmenidir. Anne ve babasının ayrılmasından sonra Nişantaşı’nda annesi ve ağabeyi ile yaşamıştır. Yeditepe Üniversitesi’nde Moda ve Tasarım bölümünden mezun olan güzel oyuncu ilk olarak 14 yaşında iken Barış Manço’nun cenazesinde ağlayan kız olarak, ardından da lise döneminde Mahsun Kırmızıgül ile aşk yaşadıkları iddialarıyla adını duyurdu. 5 yıllık ilişkinin ardından kamuoyunda ses getirecek söylemlerde bulundu Bade İşçil.

Ekranlarda Evlere Şenlik isimli programın sunucusu olarak görüldü. İlk oynadığı dizi Gülpare olarak kayıtlara geçse de milyonlar onu Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin başrollerini paylaştığı Ezel dizisinde tanıdı (2009). Ay Yapım tarafından ekranlara getirilen dizi, bir otelin kumarhane soygunu ve bu soygunda öldürülen güvenlik görevlisinin öldürülmesi suçunu tamirhane işçisi olan Ömer’in (Kenan İmirzalıoğlu) üzerine atılmasının ardından, hapishaneye girip çıkan Ömer’in intikamını anlatıyordu.

Bu dizinin ardından 2010 yılında “Becel” isimli yağ firmasının reklam yüzü oldu. 2011 yılında Ezel dizisinin bitmesiyle, Kuzey Güney dizisinde ekranlarda görmeye devam ettik. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel’in paylaştığı dizide oyunculuğunu iyice geliştirmiş olduğunu gördük. Dizide ağabeyi Güney’in (Buğra Gülsoy) işlediği suçu üstlenmesi nedeniyle Kuzey’in (Kıvanç Tatlıtuğ) hapishaneye düşmesi ve çıktıktan sonra da yaşadıkları anlatılıyordu. Televizyon programı, dizi oyunculuğu ve reklam filmlerinde rol aldı derken evlenip anne oldu güzel oyuncu. Asıl hayalinin kendi adını taşıyan, haute-couture tasarımlar yapan bir modaevi açmak olduğundan söz eder.

Spora olan düşkünlüğü ile de bilinen Bade İşçil 1600 kişinin katıldığı Cenevre Maratonu’nda 146. oldu. 31 Mayıs 2013 yılında iş adamı Malkoç Süalp ile Ulus 29 isimli mekanın terasında birçok ünlü ismin katıldığı görkemli bir düğünle dünya evine girdi ve ekranlardan uzaklaştı. Bu dönemde Azur ismini verdikleri oğulları doğdu. Bir dönem basında farklı iddialarla yer alan çiftin evlilikleri, Süalp’in şiddet uyguladığı gerekçesiyle Bade İşçil’ in dava talebi sonucunda 20 Haziran 2016 tarihinde bitti.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*