Banu Parlak Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Banu Parlak Kimdir? Biyografi ve Hayatı

1987 yılında dünyaya gelen Banu Parlak aslen Kastamonu’lu olmasına rağmen İstanbul’da yaşamakta olan bir sanatçıdır. Kendisine ait sosyal medya hesapları üzerinden çektiği videolarla kısa sürede adından söz ettiren bir isim haline gelen Parlak bu sürede çok sayıda takipçi sayısına ulaşmayı başarmış aynı zamanda pek çok başka sosyal medya kullanıcının da kendisinden ilham almasına yol açmıştır. Sosyal medya paylaşımları ve paylaşımlarında şarkılara eşlik ettiği seslendirmelerini mimikleriyle süslediği videolarında kendine has tarzıyla takipçileri arasında sevilen bir isim haline gelmiştir. Sesiyle ön plana çıktığı videolarında sosyal medyanın tüm kanallarının ilgi odağı olmayı başaran şarkıcı kendisine gelen teklifleri değerlendirerek bir albüm çıkarmıştır.


Banu Parlak Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Arabada çektiği videolarda araba içinde çalan müziklere eşlik ettiği videolarda başka sanatçıların şarkıların eğlenceli bir şekilde seslendirip kendi mimikleriyle benzersiz hale getirdiği videolarıyla dikkat çeken Banu Parlak kimdir? diye sorulduğunda öncelikle sosyal medyadaki bu paylaşımlarıla çıkış yaptığı hatırlanmalıdır. Takipçi sayısı çok kısa sürelerde 500 bin gibi bir rakamın üzerine çıkan Banu Parlak’ın bugün geldiği noktada 1 milyonu aşkın takipçi sayısı bulunmaktadır. Gelen teklifleri değerlendirerek müzik dünyasına adım adan Banu Parlak, single şeklinde çıkarmış olduğu albümlerini oldukça dikkat çekici kliplerle de süsleyerek sevenlerinin karşısına çıkmış aynı zamanda kitlesini de büyütmeyi başarmıştır.

Banu Parlak’ın Çıkış Yapan Albümleri

Şarkılarını single şeklinde tek tek çıkaran Banu Parlak daha önce Emrah ile adını duyurmuş olan Narin Yarim şarkısıyla ilk klipini yayınlayarak çıkışını yapmıştır. Sözleri Aşkın Tuna’ya ait olan bu şarkının ardından yine sözleri Aşkın Tuna tarafından yazılmış müzikleri ise Feyyaz Kuruş tarafından bestelenmiş olan Dura Dura şarkısını oldukça ilgi çekici bir şekilde piyasaya sürmüştür. Bu iki şarkısında da müzik çevrelerinden olumlu yorumlar alan Banu Parlak, sosyal medyada başladığı müzik yolculuğuna kendi kariyeri üzerinde devam etmektedir. Banu Parlak’ın son olarak çıkardığı şarkı ise sözleri Ferhat Yaşrin tarafından yazılıp müziği Ferhat Yaşrin ile birlikte Esad Fidan tarafından oluşturulan Dik Yokuş şarkısı olmuştur. Diğer tüm parçalarında olduğu gibi Banu Parlak bu şarkısı için de bir klip çekerek hayranlarının karşısına çıkmıştır.

Banu Parlak nerelidir? diye sorulduğunda Kastamonu yanıtını almak mümkünken Parlak’ın sosyal medyada çekmeye başladığı videolardan itibaren İstanbul’da bulunduğu görülmektedir. Single albümlerini DMC işbirliği ile çıkarmış olan şarkıcı, kliplerinin resmi olarak yayınlandığı Youtube üzerinden izlenme rakamlarında da son derece başarılıdır. İlk şarkısı Narin Yarim ile toplamda 140 milyonu geride bırakan bir izlenme sayısına ulaşan Parlak, daha sonra çıkardığı Dura Dura şarkısında 25 milyonluk bir izlenme rakamına ulaşmıştır. Parlak’ın son çıkardığı single olan Dik Yokuş şarkısının klipi ise 12 milyonu geçen bir izlenme sayısına sahiptir.


Banu Parlak’ın Özel Hayatı

1987 doğumlu olan şarkıcıya yönelik olarak Banu Parlak kaç yaşındadır? diye sorulursa şarkıcının 1987 doğumlu olduğu üzerinden bir hesaplama yapılmalıdır. Özel hayatıyla da gündeme gelen şarkıcının kariyerinin başlangıcı bir çocuk doğurmasıyla eş zamanlı olarak başlamıştır. Sosyal medyadaki videolarına doğumunun hemen ardından başlayan Parlak, 2017 yılında Okan Öztürk ile evlenmiş ve bu süreden sonra Okan Öztürk’ten ayrılacağına dair yeni açıklamalarda bulunmuştur. Bir kız çocuk annesi olan Parlak 2018 yılının Mart aylarında da Okan Öztürk ile boşanacaklarını tekrar duyurmuş ve bu olayı tekrar gündeme getirmişti. Banu Parlak, Duru ismindeki kızıyla Instagram hesabı üzerinden paylaşımlarını yapmaya devam etmekte ve takipçileri tarafından büyük bir ilgi görmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*