Barış Arduç Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Son yıllarda ekranların en sevilen ve en çok ilgi gören simalarından birisi olan Barış Arduç hakkında sevenleri pek çok konuyu merak ediyor. Barış Arduç kimdir, Barış Arduç nerelidir gibi sorularla birlikte, eğitimi, özel hayatı, aile hayatı da merak edilenler arasında.


Barış Arduç Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

İlk olarak Barış Arduç Ordu Fatsalı bir baba ve Artvinli bir annenin ortanca çocuğudur. Onur adında bir abisi, Mert adında da bir kardeşi vardır. Peki Barış Arduç kaç yaşındadır? Arduç,9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’nin Scherzingen şehrinde doğmuş, ailesi İsviçre’de bulunduğu süre içinde emlakçılıkla meşgul olmuş fakat daha sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Okul çağında Türkiye’ye dönen Barış Arduç, ilkokula Sakarya’da başlamış, Gölcük’te tamamlamıştır. Ortaokulu ve lisenin ilk yıllarını ise Bolu’da bitirmiştir.

Lise son sınıfta ailesiyle birlikte İstanbul’a gelen Barış, liseyi burada tamamlayarak Kayseri Erciyes Üniversitesinde spor akademisini kazanmış; fakat adaptasyon problemleri yaşadığı için ilk yılında geriye dönmüştür. Sporcu bir kişiliğe sahip olan Barış Arduç, yüzme, dalgıçlık, futbol gibi çeşitli branşlarla yakından ilgilenmektedir. Hatta İstanbul Şile’de Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak 8 yıl cankurtaranlık yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilen oyuncu, çeşitli alanlarda seslendirmeler de yapmaktadır.


Barış Arduç’un Rol Aldığı Dizi, Sinema Filmi ve Reklamlar

Barış Arduç’un oyunculuk kariyeri Ayla Algan ile tanıştıktan sonra başlamıştır. Ekol Drama’da çeşitli oyunculuk eğitimleri alan oyuncu, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda da tiyatro dersleri almıştır. Ekranlara ilk olarak 2011 yılında Ömür Gedik’in Paramparça adlı klipinde çıkmıştır. Arduç, ilk olarak Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili, Pis Yedili gibi dizilerde rol almış, asıl şöhretini ise Benim İçin Üzülme, Bugünün Saraylısı, Racon: Ailem İçin, Kiralık Aşk gibi dizilerde yakalamıştır. Özellikle Kiralık Aşk adlı dizide şöhretini iyice pekiştirerek büyük hayran kitlesi yakalamıştır. Oyuncunun rol aldığı dizileri ve canlandırdığı karakterleri şöyle sıralayabiliriz:

 • 2011- Küçük Hanımefendi- Cenk,
 • 2011- Dinle Sevgili-Hakan,
 • 2011- Pis Yedili- Sinan,
 • 2012- Benim İçin Üzülme- Ahmet Avcıoğlu,
 • 2013- Bugünün Saraylısı-Selim Bayraktar,
 • 2015- Racon: Ailem İçin- Tekin Atan,
 • 2015- Kiralık Aşk- Ömer İplikçi,
 • 2018- Sevene Kadar Aşk.

Barış Arduç, başarılı oyunculuğunu sadece dizilerde değil çeşitli sinema filmlerinde de ortaya koymuştur. 2014 yılında vizyona giren ve Hakan Yonat’ın yönettiği Sadece Sen adlı filmde Emin karakterini canlandıran oyuncu, yine aynı yıl vizyona giren Hakan Akgül’ün yönettiği Deliha filminde Cemil karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkmıştır. 2017 yılındaysa Şenol Sönmez’in yönettiği Mutluluk Zamanı isimli sinema filminde Mert olarak yer almıştır:

 • 2014- Sadece Sen- Emin,
 • 2014- Deliha- Cemil,
 • 2017- Mutluluk Zamanı- Mert.

Barış Arduç dizi ve filmlerde göstermiş olduğu performansını çeşitli reklam filmlerinde de devam ettirmiş, fotomodellik ve dublaj çalışmalarında da yer almıştır. Coca Cola’nın, Derimod’un ve Garanti Bankasının reklam filmlerinde rol alan oyuncu Nike firmasına ait reklamda da seslendirme yapmıştır:

 • 2015- Coca Cola,
 • 2015- Derimod,
 • 2016- Garanti Bankası,
 • 2016- Nike.

Hayırsever Olarak Barış Arduç

Barış Arduç’un hayranları tarafından sevilmesinin bir diğer nedeni pek çok sosyal sorumluluk projesinde aktif yer almasıdır. 2015 yılında Kansersiz Yaşam Derneği’nin düzenlediği Sporcu Melekler projesinde yer alan oyuncu, yine Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma (Haçiko) derneğinin 2016 yılı için çıkarmış olduğu takvim projesinde de yer almıştır. Ayrıca Aralık 2015’te Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın 20. Yıl anısına düzenlediği bağış gecesine katılarak şarkı söylemiştir. Başarılı oyuncu kariyerine emin adımlarla devam etmekte, yeni projelerde görev almayı sürdürmektedir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir