Begüm Birgören Kimdir?

Begüm Birgören Kimdir

Fox TV ekranlarında yayınlanan Uzak Şehrin Masalı isimli dizisinde Sonay karakterine can veren Begüm Birgören kimdir? Oldukça merak edilmeye ve internette sorgulanmaya başlamıştır. Bu dizide Timur Acar, Barış Kılıç ve Aslıhan Güner ile birlikte rol almaktadır. 25 Film yapım şirketinin üstlendiği Uzak Şehrin Masalı isimli dizide rol oynayan Begüm Birgören kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Fox TV’nin yeni dizisi olan Uzak Şehrin Masalı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Begüm Birgören izleyenler tarafından oldukça merak edilmektedir. Dizide Sonay isimli karaktere can vermektedir. Dizide Aslıhan Güner yani Umay’ın ablası Sonay karakterini canlandırmaktadır. Begüm Birgören hakkında merak edilen tüm detayları biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz. İşte Begüm Birgören’in hayatı.

Begüm Birgören, 20 Eylül 1982 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü’nde bitirmiştir. Bunun ardından yüksek lisans eğitimini de Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü’nde tamamlamıştır.

Begüm Birgören, ilk profesyonel oyunculuk deneyimini Seher Vakti isimli dizide yaşamıştır. Ardından Kara Yılan, Kırık Hayatlar, Ömre Bedel ve Ağır Roman gibi dizilerde rol oynamıştır. Begüm Birgören, bu dizilerin yanında Yeni Dünya, Kaçak Bir Deniz Hikayesi ve Umuda Kelepçe gibi yapımlarda rol oynamıştır. Seyircinin ilgiyle takip ettiği Begüm Birgören son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Uzak Şehrin Masalı isimli dizide rol oynamaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*