Bekir Coşkun Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Bekir Coşkun Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Gazeteci ve Sözcü yazarı olan Bekir Coşkun kimdir? Bekir Coşkun’un 75 yaşında hayatını kaybetmesi üzerine neden öldü ve hastalığı neydi soruları da aratılmaktadır. Peki Bekir Coşkun kimdir? Bekir Coşkun neden öldü? Sorularının cevaplarını biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Sözcü yazarı Bekir Coşkun; akciğer kanseri tedavisi görmekteydi. Bekir Coşkun 75 yaşında hayatını kaybetti. Usta gazeteci Bekir Coşkun’un biyografisi ve yaşamı araştırılan konular içerisinde yerini almıştır. Usta gazetecinin ölümü ile ilgili yapılan açıklamaya göre Bekir Coşkun’un akşam saatlerinde aspirasyon ve buna bağlı olarak solunum durması nedeniyle Ankara Şehir Hastanesi Acil Servis’e getirilmiş. Nöbetçi olan uzman ekibin müdahaleleri sonucunda hayati fonksiyonları geri gelmemiştir. Bekir Coşkun henüz 75 yaşında iken hayatını kaybetmiştir.

Gazeteci Bekir Coşkun; 1945 yılında dünyaya gelmiştir. Ankara’da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olmuştur. Bekir Coşkun; 1974 yılında mesleğine foto muhabiri olarak başlamıştır. Hemen ardından da parlamento ve emniyet muhabirliği yapmaya devam etmiştir. Gazeteci Bekir Coşkun; daha sonradan Günaydın Gazetesi’nde Dokuzuncu Köy isimli köşede yazarlık yapmaya başlamıştır.

Usta gazeteci Bekir Coşkun; 1978 yılında Sabah Gazetesi Onuncu Köy isimli köşede yazarlığa başlamıştır. Daha sonra 1993 yılında Hürriyet Gazetesi’ne geçiş yapmıştır. 2009 yılında da Habertürk’e transfer olmuştur. Bekir Coşkun; 2010 yılında da Cumhuriyet Gazetesi ile anlaşmıştır. 14 Mart 2014 yılı itibariyle de Sözcü Gazetesi’nde yazılarını yayınlamıştır.

Bekir Coşkun; 2017 yılında kanser tedavisi sebebiyle köşe yazılarına ara vermiştir. Zaman zaman sağlığı el verdiği sürece, yine köşe yazılarına devam etmiştir. Son olarak solunum durması nedeniyle hastaneye kaldırılan Bekir Coşkun; 75 yaşında hayatını kaybetmiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*