Bekir Yıldız Kimdir?

Bekir Yildiz Kimdir

Bekir Yıldız Kimdir?

Bekir Yıldız 31 Aralık 1996 yılında Ankara Sincan’da belediye başkanlığı görevini icra ediyordu. O gece düzenlemiş olduğu “Kudüs Gecesi” dolayısıyla görevinden alınmıştır. Bekir Yıldız, 1964 yılında Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde dünyaya gelmiştir. Öğrenimini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bölümü’nde tamamlamıştır. Bekir Yıldız 27 Mart 1994 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Refah Partisi’nden Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Bundan sonra da 1994 – 1997 yılları arasında Sincan Belediye Başkanlığı görevini icra etmiştir.

31 Aralık 1996 tarihinde Sincan’da Kudüs Gecesi düzenlemesi sebebiyle görevine son verilmiştir. Ayrıca laik kesime zorla şeriat enjekte edeceklerinden bahsetmesi sebebiyle 5 Şubat 1987 tarihinde görevine son verilmiş ve yargılanmıştır. Sincan’da 20 adet tank ve 15 adet zırhlı araç ile geçiş yaparak, 28 Şubat sürecinden görevine son verilmiştir. Bekir Yıldız, 2 yıl 5 aylık bir hapis cezasına mahkum olmuştur. Belediye Başkanlığı döneminde içki satışları ve hindi satışarını da yasaklatarak gündeme gelmeyi başarmıştır.

Bekir Yıldız, 30 Mart 2014 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sincan Belediye Meclis Üyesi olarak seçilmiştir. Dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Ak Parti grup başkan vekilliği görevini üstlenmektedir. 1982 yılında Nebahat Yıldız ile evlenen Bekir Yıldız, 15 yıl evli kaldıktan sonra 1997 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden üç çocuk sahibi olmuştur. Belediye Başkanı olduğu dönemde yardımcısının sekreteri olan 24 yaşındaki Hülya Ünlü ile 26 Aralık 1997 tarihinde evlenmiştr. Bu evliliğinden de iki çocuğu bulunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*