Ben Fero Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ben Fero Kimdir?
Ben Fero Biyografi

Ben Fero Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Asıl adı Ferhat olan Ben Fero, Almanya’da 1991 yılında dünyaya gelmiştir. Almanya’nın Berlin’den önce başkenti olan Bonn şehrinde doğmuştur. Ferhat henüz 3 yaşında iken ailesi ile birlikte Türkiye’ye dönmüştür. Ferhat yani Ben Fero’nun annesi Sivas, babası ise Trabzon’ludur. Kısa dönemde ün sahibi alan rapçi 1.77 boyundadır.

Ben Fero, uzun yıllar boyunca ra müzik ile amatör bir şekilde ilgilenmekteydi. Rap müzikle de 8 yaşında iken, 2pac ile tanışmıştır. Ünlü rapçi Ben Fero, 2005 ve 2010 yılları arasında üniversite eğitimini tamamlamıştır. Hemen ardından askerlik hizmetini Kıbrıs’ta tamamlamıştır. Ben Fero 2000’li yıllarda amatör birkaç rap müzik denemesi yapmıştır. Ünlü rapçinin ilk profesyonel çalışması Mahallemiz Esmer isimli parça olmuştur ve 208 yılında hazırlanmıştır.

Ünlenmeden önce ise geçimini İzmir’de faaliyet göstermekte olan bir şirkette satış departmanında çalışarak sağlayan Ben Fero, 2. Profesyonel parçası “Kimlerdensin”i de yapınca işten ayrılmıştır. Artık tamamen müzik kariyerine odaklanmıştır.

Ünlü rapçiye sorulduğunda Sansar Salvo’nun şarkıları ile büyüdüğünü ve Türkçe rap müziğinin en iyi kemikleşmiş isimleri olan Killa Hakan, Fuat, Ceza, Sagopa Kajmer, Cash Flow, Kadıköy Acil, Firar, Server Uraz, Beta, Mahsal ve Hemsta dinlediğini söylemiştir. Müzik kariyerine zirvede devam eden ünlü rapçi Demet Akalın şarkısı ile de adeta sevenlerini katladı diyebiliriz.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*