Beren Saat Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Beren Saat Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Son on yılda ardı ardına yer aldığı kaliteli televizyon dizisi yapımları ile Türkiye’de ve birçok yabancı ülkede herkesçe tanınır hale gelen Beren Saat kimdir birçok insan için merak konusu. Hayranlarının güzel sanatçı ile ilgili ilk merak ettikleri konulardan biri Beren Saat nerelidir ve özel hayatı ile ilgili bilinmeyenlerdir.


Beren Saat Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ankara’da doğup büyüyen Beren Saat’in kendinden büyük bir ağabeyi vardır. Üniversiteye kadar Ankara’da yaşamış olan Saat, yüksek öğrenim için Başkent Üniversitesi’ne kaydolmuştur. Sıradan bir üniversite öğrencisi hayatı sürerken, o zamanlar televizyonlarda herkesin takip ettiği Türkiye’nin Yıldızları adındaki oyunculuk yeteneği yarışmasına başvurmaya karar verdi. Başvurusu olumlu sonuçlanınca yarışmada performans sergilemeye hak kazanan Beren Saat, yarışmayı ikinci sırada tamamladı. Yarışma sırasında göstermiş olduğu oyunculuk yeteneği, birçok ünlü yönetmenin kendisini tanımasına ve oyunculuk konusunda teklifler sunmasına yardım etti.

Bu yönetmenlerden biri olan Tomris Giritlioğlu, Beren Saat’in oyunculuk ve televizyon dünyasına adım atmasına yardımcı oldu. Profesyonel oyunculuk deneyimini ilk olarak 2004 yapımı olan Aşkımızda Ölüm Var isimli dizideki rolü ile kazandı. Ertesi yıl Aşka Sürgün dizisinde boy gösterdi. Ancak kendisini ünlü yapan proje 2006 ile 2008 seneleri arasında Türkiye’de severek takip edilen Hatırla Sevgili dizisidir. Bu diziden sonra oyunculuk kariyeri yükselişe geçti.


Beren Saat’in Oyunculuk ve Dizi Hayatı

Hatırla Sevgili dizisinde hayat verdiği Yasemin karakteri ile bütün Türkiye’nin beğenisini ve takdirini kazanan Beren Saat Ankaralı ve günümüzde hayatını İstanbul’da sürdürmektedir. Hatırla Sevgili dizisinde yakalamış olduğu başarı Beren Saat’in ilk sinema filmi deneyimi olan Güz Sancısı isimli film gişede büyük başarılar yakaladı. 2008 yılında ilk bölümü yayınlanan ve Halit Ziya Uşaklıgil’in edebi eserinden uyarlanmış olan Aşk-ı Memnu dizisinde unutulmaz Bihter Ziyagil karakterine hayat verdi. Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre gibi usta oyuncular ile rol arkadaşlığı yaptığı dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte sergiledikleri performans ülke çapında konuşuldu.

Aşk-ı Memnu ile dizi hayatı hızlı bir şekilde yükselişe geçen Beren Saat, sonraki yıllarda çeşitli dizilerde rol almaya devam etti. Adını duyurduğu bir başka dizi olan Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde, Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında beraber performans sergilediği ve aynı yarışmada büyük başarılar kazanmış Engin Akyürek ile rol arkadaşı oldu. Sinema hayatına da devam eden Beren Saat Gecenin Kanatları filminde ve uluslararası bir yapım olan Gergedan Mevsimi’nde rol almıştır. Gergedan Mevsimi filmi dünya sinemasında önemli bir yere sahiptir. Bu filmde dünyaca ünlü oyuncu Monica Belluci ile birlikte rol almıştır.


Beren Saat’in Özel Yaşamı

Oyunculuğu ile herkesin konuştuğu Beren Saat’in özel hayatı da merak edilmektedir. Genç ve güzel kadın rolleri ile karşımıza çıkan Beren Saat kaç yaşındadır diye birçok hayranı merak edebilir. 1984 yılında doğmuş olan Beren Saat’in özel hayatı ile ilgili ilginç bazı noktalar bulunmaktadır. Dizilerde beraber rol aldığı oyuncu arkadaşları ile aralarında bir şeyler olduğu iddiaları geçerliliğini kaybetse de kendisi ünlü oyuncu Bülent İnal ile birlikte iki seneye yakın bir beraberlik yaşamıştır.

Daha sonra Beren Saat ünlü söz yazarı ve şarkıcı Kenan Doğu ile birlikte Amerika’da evlenmiştir. Film ve dizilerdeki oyunculuk başarısı ile Altın Kelebek oyunculuk ödülüne iki defa layık görülmüştür. Bunun dışında diğer birçok kurum ve dernekten başarı ödülleri almıştır. Oyunculuğun yanında seslendirme sanatçılığı alanında da çalışmaları bulunan Beren Saat, dünya çapında severek izlenen animasyon serisi Oyuncak Hikayesi filminin Türkçe dublaj ekibinde yer almıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*