Berna Laçin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Berna Laçin Kimdir?
Berna Laçin Biyografisi

Berna Laçin Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Berna Laçin kimdir? Berna Laçin işini severek yapan ekranların sevilen yüzü ve ünlü bir sunucudur. Berna Laçin nerelidir? Berna Laçin aslen İzmirli. Berna Laçin kaç yaşındadır? Berna Laçin 20 Ağustos 1970 yılında dünyaya geldi. Hayata İzmir, Karşıyaka’da gözlerini açtı. Berna Laçin’in babası askeri bir pilottur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmir de aldıktan sonra üniversite sınavına girmiştir.

Üniversite sınavlarında da üstün başarı sağlayarak Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanmıştır. Üniversite eğitimine adım atınca ailece İstanbul’a yerleşmişlerdir. Mimarlık okuyan Berna Laçin oyunculuk yönünün de ağır bastığını fark edince Mimarlık okuduğu fakülteyi yarıda bırakarak 1988 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı – Tiyatro Bölümü’ne adım attı.

Berna Laçin’in Başarı Öyküsü

Berna Laçin aynı senelerde Kenter Tiyatrosunda düzenlenen Şafak Yıldızları oyunu ile birlikte üstün başarısını gözler önüne sererek profesyonel bir tiyatrocu oldu. 1990 senesinde şehir tiyatrosunda rol alan Berna Laçin, televizyon hayatına da adımını atmış oldu. Kamera karşısına ilk defa Sevdiğim Adam adlı dizi ile çıkmış olan Berna Laçin, dizide Defne karakterine hayat verdi. Daha sonra ise Bir Kadının Anatomisi adlı filmde yer aldı. Bir Kadının Anatomisi isimli filmin başrolünde ise Hülya Avşar, Uğur Polat, Mehmet Aslantuğ ve Taner Birsel yer almaktadır. 1996 yılında ilk sunduğu programın adı Taksi oldu. 1997 senesinde ise Çocuktan Al Haberi adlı program ile beraber, Böyle Mi Olacaktı adlı dizi ile ekranlara çıktı. Böyle Mi Olacaktı dizisinde Pervin karakterini başarı ile canlandırdı. Bu dizi üç yakın arkadaşın yaşantısından bahsediyor.

Dizinin başrollerinde ise Hande Ataizi, Açelya Akkoyun, Berna Laçin yer almaktadır. Hemen ardından Evdeki Yabancı adlı dizide Aslı karakterini canlandırmaya başladı. Bu dizi, Aslı adlı bir kadının nişanlısı ile ayrılmasını ve evine anîden baskın yapan ailesine daha önce hiç tanımadığı Eren isimli genci nişanlım diye tanıtmasıyla devam ediyor. Evdeki Yabancı isimli dizinin başrolünde ise Berna Laçin ve Tardu Flordun yer almaktadır. Berna Laçin 2004 yılında Bir Dilim Aşk adlı dizide Nehir karakterini canlandırmaya başladı. Dizi ise eşini kaybetmesinin ardından pastane işletmeye başlayan Nehir’in Ferit ile tanıştıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor. Ferit çok ünlü bir estetisyen rolündedir. Dizinin başrolünde Berna Laçin, Hakan Gerçek, Mustafa Uğurlu, Esra Akkaya yer alıyor. 2005 senesinde de Belalı Baldız adlı dizide rol aldı. Dizinin konusu, mutlu mesut bir ailesi olan Faruk’un, ünlü olmayı bir türlü başaramayan baldızı Arzu’nun hayatına girmesiyle başlıyor.

Arzu, Farukların evine yerleşerek hayatlarını alt üst ediyor. Dizinin başrolünde çok ünlü isimler yer aldı. Başrol oyuncuları Nurgül Yeşilçay, Kenan Işık ve Berna Laçin’dir. Bu dizinin ardından da Aşk Ekmek Hayaller adlı dizide rol aldı. Dizinin başrolünde Burak Hakkı, İrem Altuğ, Müjde Ar, Berna Laçin ve Sinan Tuzcu yer almaktadır.  Berna Laçin 2009 senesinde düzenlenen 31. Uluslar arası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sunuculuk yaptı. 2010 yılında ise ATV de sevilerek izlenen Her şey İçin Berna Laçin adlı programı sundu.  En son 2013 yılında Aşk Ekmek Hayaller adlı dizide Leyla Değirmencioğlu karakterine hayat vermiştir.

Berna Laçin’in Eşi ve Kızı Kimdir?

Berna Laçin 1996 yılında çocukluk arkadaşı olan ünlü iş adamı Tolga Eşiz ile dünya evine adım attı. Berna Laçin ve Tolga Eşiz in 2002 senesinde kız çocukları dünyaya geldi. Kızlarının ismi ise Ada oldu.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*