Buket Aydın Kimdir?

Buket Aydın Kimdir

Son dönemde magazinde oldukça yer alan Buket Aydın kimdir? Kanal D ekranlarında ana haber sunuculuğu yapan Buket Aydın yaptığı açıklama sonrası istifa etmiştir. Ardından 7 yıllık eşi ile tek celsede boşanmıştır. Buket Aydın internet üzerinde araştırılmaya başlanmıştır. Peki Buket Aydın kimdir? Buket Aydın kaç yaşında? Buket Aydın hakkında bilinmesi gerekenleri biyografimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Buket Aydın ilk olarak Kanal D’de olan görevinden istifa etmesi ardından da boşanması ile gündeme gelmişti. Demirören Medya’da bulunan bütün görevlerinden istifa ettikten sonra 7 yıllık eşi Ece Baykal’dan boşanmıştır. Bunların üzerine Buket Aydın kimdir sorusu internette araştırılmaya başlanmıştır.

Buket Aydın Kimdir?

Haber ve program sunucusu Buket Aydın,1 Ocak 1985 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamlamıştır. Ardından Atilla İlhan’ın şiirleri üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Buket Aydın, Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursunda eğitim almıştır. Ardından bir sene kadar radyo spikerliği yapmıştır. Buket Aydın, radyodan sonra Kanaltürk’e geçiş yapmıştır. Bu kendisinin ilk televizyon tecrübesi olmuştur. Kanaltürk ekranlarında hafta sonu ana haber bülteni sunuculuğu ve spor bülteni sunuculuğu görevlerinde bulunmuştur.

Kanaltürk’ün ardından TRT Türk isimli kanala geçiş yapmıştır. Burada program sunuculuğu görevinde bulunmuştur. Daha sonra TRT Türk ekranlarından NTV kanalına 2011 yılında transfer olmuştur. NTV kanalında bir süre haber bülteni sunduktan sonra gece kuşağına geçerek NTV Gece Bülteni Kuşşağı’nda moderatörlük görevinde bulunmuştur.

Buket Aydın, kariyeriine 2018 yılı itibariyle Kanal D ekranlarında ana haber sunuculuğu ile devam etmiştir. Burada en iyi haber spikeri, Anadolu Medya, en iyi giyinen kadın haber sunucusu, yılın kadın haber spikeri ve yılın gece haberleri bülteni ödüllerine layık görülmüştür. 9 Mayıs 2020 tarihinde yaptığı açıklama ile Demirören Medya’daki görevinden istifa etmiştir.

Buket Aydın, istifa sonrasında Haber Global ekranlarında karşılıklı diyalog ve soru cevap şeklinde ilerleyen Buket Aydın’la Koltuk isimli programı sunmuştur. Şimdilerde yine Haber Global ekranlarında karşılıklı fikirlerin ve görüşlerin tartışıldığı Tarafını Seç isimli programı sunmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*