Bülent Çolak Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Bülent Çolak Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Televizyon ekranlarında sergilediği sempatik ve esprili karakterleri ile Bülent Çolak, ülkemizde yetişmiş olan değerli oyuncular arasında yer almaktadır. Peki herkesin severek takip ettiği Bülent Çolak kimdir biyografisi ve hayatı ve hangi yapımlarda yer almıştır? Ünlü oyuncu ile ilgili en çok merak edilen konular arasında Bülent Çolak kaç yaşındadır sorusu yer almaktadır. 1977 yılında dünyaya gelen oyuncu, pek çok kez konservatuar sınavlarına girerek eğitim almayı denemiştir. Fakat ünlü oyuncunun bu girişimleri her seferinde başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Sempatik oyuncu hakkında merak edilen bir diğer konu ise nereli olduğu ile ilgilidir. Bülent Çolak nerelidir sorusu, hayranları tarafından sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bülent Çolak, İstanbullu olmasına karşın, kökleri Makedonya Vişegrat’a dayanmaktadır. Ünlü oyuncu herhangi bir oyunculuk eğitimi almamış olmasına karşın, onlarca farklı televizyon yapımında ve beyaz perdede projelerinde yer alarak ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.

Bülent Çolak’ın Yer Aldığı Yapımlar

Bülent Çolak ilk olarak 1998 yılında vizyona giren “Hoşçakal Yarın” adlı filmde yer alarak oyunculuk hayatına başladı. Reis Çelik’in yönettiği bu filmde Hüseyin İnan karakteri ile büyük bir beğeni topladı. Bunu takip eden yıllarda da farklı yapımlarda yer almaya devam etmiştir. Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı “Gönül Yarası” adlı filmde de yer alarak, oyunculuğunu farklı kesimlere kanıtlamıştır. Başarılı oyuncu aynı zamanda 2004 yılında izleyici ile buluşan “Uy Başuma Gelenler” adlı televizyon yapımının 12. bölümünde yer almıştır.

Bülent Çolak, küçük olduğu kadar bir o kadar da önemli olan projelerin ardından kendisine büyük bir başarı getirmiş olan “Geniş Aile” dizisinde rol almıştır. 2009 ile 2010 yılları arasında ekranlara gelen bu dizide Ulvi karakterine hayat vermiştir. Yapımda Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Rasim Öztekin ve İlker Ayrık gibi önemli isimlerle birlikte rol almıştır. Seyircinin büyük ilgisini toplayan bu yapım, Bülent Çolak’ın canlandırdığı karakteri Türk dizi karakterleri arasında ikonik bir yere taşımıştır.

Geniş Aile yapımının ardından, aynı kadro ve aynı isimle çekilen sinema filmlerinde de Ulvi karakterine hayat vermiştir. 3 farklı filmin yer aldığı Geniş Aile sinema serisi de seyirci tarafından oldukça beğenildi. Bu filmlerin sonuncusu 2019 yılında vizyona giren “Geniş Aile Komşu Kızı” adını taşıyan yapımdır. Yine ülkemizde oldukça beğenilen film serilerinden biri olan “Çakallarla Dans” isimli seride de yer almıştır. Bülent Çolak’ın yer aldığı ve yine çok sevilen bir film serisi olan “Hükümet Kadın” da seyircilerden tam not almıştır.

Yer aldığı onlarca farklı televizyon ve sinema yapımının yanı sıra, Bülent Çolak birçok farklı tiyatro oyununda da performans sergilemiştir. Bu oyunların pek çoğu Semaver Kumpanya topluluğunda sergilenmiştir. Bülent Çolak ilk tiyatro performansını “Şahane Düğün” adlı eser ile sergileme fırsatı bulmuştur. Bunun ardından yine 2002 yılında bir çocuk oyunu olan “Memo’nun Önlenemez Yükselişi” adlı oyunda performans sergilemiştir. Oyuncunun tiyatro performansları 2012 yılına kadar onlarca farklı eserde yer alması ile devam etmiştir.

Bülent Çolak Özel Hayatı

Yer aldığı onlarca farklı yapımın yanı sıra, televizyon ekranlarındaki esprili karakterler ile seyirciden tam not alan Bülent Çolak mütevazı bir hayat sürmektedir. Bülent Çolak, senaryo yazarı olan Sefa Öztürk ile evlidir. Çiftin 2008 yılında Okyanus adını verdikleri bebekleri dünyaya gelmiştir. Bülent Çolak günümüzde “Ada Masalı” adlı dizide “Görkem” karakterine hayat vermektedir. Bunun dışında oyuncu, faaliyetlerini Semaver Kumpanyada sürdürmeye devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*