Burcu Binici Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Burcu Binici Kimdir?

Burcu Binici Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

Burcu Binici 1986 yılının 6 Temmuz günü Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin en küçük kızı olarak dünyaya gelen Burcu Binici’nin iki ablası ve bir abisi daha vardır. Burcu Binici Rize’nin bir ilçesi olan Hemşin’lidir. Güzel oyuncunun babası Devlet Su İşleri’nde memur olduğundan dolayı ailecek sürekli memleket memleket gezmek zorunda kalmıştır. Dolayısıyla Burcu Binici’nin çocukluğu Aydın’da geçmiştir. İlkokul hayatını da Aydın ilinde geçiren ünlü oyuncu Ekrem Çiftci İlköğretim Okulu’nda okumuştur. Lise eğitimini de Aydın Lisesi’nde tamamlayan Burcu Binici, henüz 5 yaşında iken dans etmeye merak duymuştur.

Güzel oyuncu Burcu Binici, şan dersi almıştır. Nagarada ve asma davul çalabilmektedir. Ünlü oyuncunun Devlet Su İşleri’nde memur olarak çalışmakta olan babasının yeniden tayini Erzurum’a çıkmıştır. Burcu Binici de Erzurum’daki Akbank Merkez Şubesi’nde çalışmaya başlamıştır. Burada 6 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra ilaç mümessilliği ve dansçılık yaparak bir müddet daha çalıştı. Sonunda Anadolu Ateşi’ndeki bir hoca tarafından keşfedilerek ekibe davet edildi. Burcu Binici, 1 yıla yakın bir süre boyunca Anadolu Ateşi’nde dans etmiştir.

Dansı da bırakan ünlü oyuncu 2007 yılında Meral Okay’da bir teklif alarak ilk profesyonel oyunculuk deneymini “Bir Bulut Olsam” dizisinde Gülengül karakterine can vermiştir. Hemen ardından diziler ile oyunculuğuna devam ederken, 2010 yılında Özer Kızıltan’ın yönetmenliğni yaptığı “Sensiz Yaşayamam” isimli dizide Emre Kınay, Özgür Çevik, Gülçin Santırcıoğlu ve Mustafa Alabora gibi isimlerle birlikte oynamıştır. Yine 2010 yılında başrollerini Emre Kınay ve İpek Tuzcuoğlu’nun paylaştıkları “Düriye’nin Güğümleri” isimli dizide oynama fırsatını bulmuştur.

Düriye’nin Güğümleri isimli bu dizide yardımcı yönetmen olan Eray Koçak ile tanışma fırsatını bulan güzel oyuncu Burcu Binici, 18 Temmuz 2011 tarihinde Eray Koçak ile evlenmiştir. Ancak iki ay gibi bir süre sonra boşanma kararı alan Burcu Binici, 6 Şubat 2012 tarihinde boşanmıştır. Son olarak güzel oyuncu, “Söz” isimli dizide de Ceren karakterine can vermiştir.

Burcu Binici’nin Rol Aldığı Diziler

2012 – Uçurum
2012 – Biz Babasız Büyüdük
2012 – 6 Mantı
2012 – Sarı Siyah
2010 – 2012 – Dürüye’nin Güğümleri
2010 – Bir Bulut Olsam
2010 – Sensiz Yaşayamam
2009 – Bir Bulut Olsam


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*