Büşra Develi’nin Hayatı

Büşra Develi’nin Hayatı

Başarılı bir oyuncu olan Büşra Develi hakkında merak edilen pek çok nokta vardır. Bu noktalardan ilki de Büşra Develi kaç yaşındadır? sorusu olmaktadır. 25 Ağustos 1993 tarihinde dünyaya gözlerini açan Büşra Develi’nin hakkında merak edilen bir diğer nokta ise Büşra Develi nerelidir? sorusu olmaktadır. Büşra Develi İzmitli olup ilköğretimini de İzmit’te tamamlamıştır. İlkokuldan mezun olduktan sonra ailesi ile birlikte Antalya’ya yerleşen Büşra Develi, hem ortaöğretim hem de lise eğitimlerini burada tamamlamıştır. Büşra Develi başarılı eğitim hayatını en büyük hayali olan oyunculuk üzerine devam ettirebilmek amacıyla İstanbul’a taşınmıştır. Burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’ni kazanarak oyunculuk alanında eğitim alan Büşra Develi, Tiyatro Ana Sanat Dalı bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi sürecinde ara ara bazı dizi ve filmlerde rol almaya başlayan ünlü oyuncu, bu süreç zarfında hem eğitim hem de set hayatını bir arada götüremediği için üniversite eğitimini bir süreliğine dondurmak zorunda kalmıştır.

Büşra Develi’nin kameralar karşında başarılı bir oyunculuk performansı sunmasının yanı sıra gerek güzelliği gerekse de fiziği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı ilk deneyimini 2015 yılında Enbe Orkestrası ve İlyas Yalçıntaş’ın birlikte yer aldığı İncir adlı şarkının klibte olmuştur. Bu süreçten sonra en sık araştırılan konulardan bir tanesi de Büşra Develi kimdir? sorusu olmaya başlamıştır.

Büşra Develi ilk oyunculuk deneyiminin ardından 2015 yılında Cem Karcı’nın yönetmenliğini üstlendiği ve bir Pretty Little Liars uyarlaması olan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide görev almıştır. Bu dizide yer alan Selin karakterine can veren Büşra Develi; Bensu Soral, Melisa Şenolsun, Beste Kökdemir, Şükrü Özyıldız, Dilan Çiçek Deniz ve Burak Deniz gibi isimler ile birlikte rol alarak kariyerini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir. 2016 yılına gelindiğinde Tatlı İntikam dizinde bir yan karakter olan Rüzgar karakterine hayat veren Büşra Develi, 2017 yılında Azra Kohen’in yazarlığını üstlendiği bir seri olan Fi, Çi ve Pi kitap serisinin Ay Yapım tarafından üstlenilerek hazırlanan dizilerden Fi dizisinde başrol olarak görev almıştır.

İnternet ortamında yayınlanmasına rağmen izlenme rekorları kıran bu seri dizilerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç ile birlikte görev alan Büşra Develi, 2017 yılında yayınlanan ve pek çok alanda da ödüle layık olan Ayla filmindeki Nimet yardımcı rolü ile kariyerine oldukça önemli bir yapı da kazandırmıştır. Büşra Develi, aynı yılda yayınlanan ve bir kısa film olan Bitmiş Aşklar Müzesi’nde de başrol olarak görev almıştır.

2018 yılına gelindiğinde Hadi Be Oğlum adlı sinema filminde Leyla adlı başrole hayat veren Büşra Develi, yine aynı yıl yayınlanan Arada filminde de Lara başrolü ile seyircileriyle buluşmuştur. Aynı yıl yayına giren Mehmed: Bir Cihan Fatihi adlı televizyon dizisinde Eleni başrolüne hayat veren Büşra Develi, dizinin istenilen başarıyı yakalayamaması neticesinde 6.bölümde final yaparak ekranlara veda etmiştir.

İzlenme Rekorları Kıran Yapılarda Başarılı Bir Başrol Oyuncusu

Büşra Develi 2020 yılına gelindiğinde Cem Yılmaz’ın iki filmi birleştirdiği bir konsepte sahip olan Karakomik Filmler – 2 adlı film serisinin filmlerden biri olan Deli adlı bölümde Cem Yılmaz ile birlikte Özkan Uğur, Cem Davran ve Emin Gürsoy ile birlikte rol almıştır.

Büşra Develi, 2021 yılında gösterime giren NTC Medya imzalı ve yönetmeliğini Veli Çelik’in yaptığı, Akıncı adlı dizide Meral adlı başrole hayat vermektedir. Senaryosunu Hakan Kandal’ın kaleme aldığı ve aksiyon türündeki bir Türk yapımı olan televizyon dizisi Akıncı’da başarılı oyunculuğunu sürdürmeye devam etmektedir.

Büşra Develi Özel Hayatı

Büşra Develi, yaklaşık 4 yıllık bir birliktelik yaşadığı eski sevgilisi Burak Deniz’den ayrıldıktan sonra Cem Aktay ile birlikte yeni bir aşk yaşamaya başlamıştır. Bu süreçte oldukça mutlu olan Büşra Develi, Cem Aktay’ı ailesi ile de tanıştırarak ilişkilerinin ciddiyetlerini gözler önüne sermiştir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*