Çağla Şikel Kimdir?

Çağla Şikel Kimdir

Oyuncu, manken, balerin ve sunucu olarak kariyer yapmış olan Çağla Şikel geniş bir izleyici- takipçi kitlesine hitap etmektedir. Takipçileri tarafından “Çağla Şikel kimdir?” sorusu sıklıkla tekrarlanmaktadır. Asuman ve Hüseyin Şikel çiftinin 1979 yılında ailesine katılan Çağla Şikel İstanbul’da doğmuşsa da baba tarafından Azerbaycanlı, anne tarafından Adanalıdır.

Yoğun bir eğitim hayatı geçiren Şikel ilk öğrenimine Ahmet Hamdi Tanpınar ilkokulunda başlamış, ilkokul 4. sınıfa geldiğinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi görmüştür. Ortaokul ve lise eğitimlerini köklü bir okul olan Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamlayan Şikel lisans eğitimini de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda almıştır.

Kariyer hayatına 1996 yılında oynadığı Odessia adlı film ile oyuncu olarak giriş yapan Şikel, 1 yıl sonra düzenlenen Miss Turkey yarışmasında aldığı birincilik ile manken olarak devam etmiştir. Miss World yarışmasında kazandığı dünya dördüncülüğü ile Europe’s Queen of Beauty ödülünü kazanan Şikel kariyer hayatı boyunca pek çok defilede boy göstermiştir.

Televizyon ekranlarındaki yerini 2004 yılında alan Şikel Cennet Mahallesi adlı yapımda canlandırdığı Sultan karakteri ile tanınmış, uzun yıllar bu yapımda yer almıştır. Şikel’in yer aldığı diğer bir dizi yapımı ise 2008 yılında yayınlanan Görgüsüzler’dir.

Halen kariyer yaşamını devam ettirmekte olan 2 çocuk annesi Şikel için kaç yaşındadır sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu soruya cevap olarak Şikel’in 2 Ocak 1979 yılında doğduğu verilebilir.

Çağla Şikel Özel Hayatı

Takipçileri tarafından özel yaşamı merak edilen Çağla Şikel nerelidir, kaç yaşındadır, evli midir gibi sorular sıkça sorulmaktadır. 1.80 boyundaki oyuncu, sunucu, manken, vlogger kimlikleri ile izleyicilerinin karşısına çıkan Şikel 2 Ocak 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Günümüzde 2 çocuk annesi olan Çağla Şikel özel yaşamı ile takipçilerinin karşına birkaç kez çıkmış ve başından şarkıcı, oyuncu Emre Altuğ ile bir evlilik geçmiştir. Bu evlilikte 2 çocuk sahibi olan çift 2015 yılında evliliklerini sonlandırmışlardır.

Evlilik yaşamından önce kendisi gibi manken olan Bozok Gören ile ekranlara gelen Çağla Şikel kısa süreli bu ilişkiden sonra Beyazıt Öztürk ile anıldı. Evlilik yaşamından sonra herhangi bir aşk iddiası ile gündeme gelmedi. Kariyer hedeflerine ve çocuklarına yoğunlaşan Çağla Şikel sinema, podyum ve televizyon ekranlarından sonra sosyal medyada da yerini aldı. Günümüze kadar pek çok dizi sinema yapımında oyuncu, programlarda sunucu olarak izleyenleri karşısına geçen Çağla Şikel günümüzde de takipçilerinin karşısına vlogger olarak çıkmaktadır. Çeşitli konularda yazıları ve videoları ile takipçilerine ulaşmaktadır.

Çağla Şikel Kariyer Yaşamı

2 Ocak 1979’da İstanbul’da Asuman ve Hüseyin Şikel çiftinin 2.çocuğu olarak dünyaya gelen Çağla Şikel 1996 yılında başladığı kariyer yaşamına aktif biçimde devam etmektedir. Yoğun bir eğitim hayatının ardından sinema perdelerinde, podyumlarda ve televizyon ekranlarında boy gösteren Çağla Şikel pek çok ödülün de sahibi olmuştur. Genç yaşında mankenlik üzerine kazandığı ödüllerinden sonra adım attığı dizi yapımları ile geniş bir izleyici kitlesi elde etmiştir.

2004 yılında yayınlanan Cennet Mahallesi dizisinde hayat verdiği Sultan karakteri ile uzun yıllar ekranlarda kalan ve akıllardan çıkmayan oyuncunun yer aldığı diğer dizi yapımı ise Görgüsüzler’dir.

Pek çok sinema filminde yer alan, defilelerde boy gösteren, çeşitli içerikler üzerine oluşturulmuş programlarda sunuculuk yapan Çağla Şikel günümüzde vlogger olarak kariyerini sürdürmektedir. Çeşitli içerikler üzerine bloğunda yazan ve sosyal medya üzerinden videolar yayınlayarak takipçilerine ulaşan Çağla Şikel aktif biçimde kariyerine devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*