Cansu Canan Özgen Kimdir?

TV8 ekranlarında sunuculuk yapmakta olan Cansu Canan Özgen‘in hayatı araştırılmaktadır. Aynı zamanda Maden Mühendisliği eğitimi almış olan Cansu Canan Özgen kimdir? Peki Cansu Canan Özgen kaç yaşında? TV8 ekranlarında sunuculuk yapan Cansu Canan Özgen nereli? Cansu Canan Özgen İstanbul doğumlu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ve Tarih Bölümü’nde de yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Cansu Canan Özgen Hayatı

Cansu Canan Özgen, 2020 yılında basketbolcu sevgilisi Erden Eryüz ile nikah masasına oturmuş ve dünya evine girmiştir. Televizyonculuk kariyerine BJK TV’de sunuculuk yaparak başlayan Cansu Canan Özgen, Habertürk Tv‘ye geçiş yapmıştır. Sunucu Cansu Canan Özgen; 23 Eylül 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ünlü sunucu Cansu Canan Özgen, annesi tarafından Erzurum, babası tarafından da Selanik göçmenidir. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu anda da tarih bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sunuculuğa soyunan Cansu Canan Özgen, diksiyon dersleri de almıştır.

Cansu Canan Özgen; BJK TV’de başlamış olduğu sunuculuk kariyerinin ardından Habertürk TV‘ye geçiş yapmıştır. 2013 ve 2018 yılları arasında Habertürk TV‘de haber kuşaklarında sunuculuk yapmıştır. Strateji ve tarihi konuların ele alınmakta olduğu “Öteki Gündem” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. 2018 yılında Habertürk TV‘den ayrıldıktan sonra A Haber kanalına geçmiş ve hafta sonu haber kuşaklarını sunmuştur. Cansu Canan Özgen; 2019 yılında A Haber yayın grubuna bağlı olan A Para isimli kanala geçiş yapmıştır. Ve Cuma akşamları yayınlanmakta olan “Gündem Dışı” isimli program ile sunuculuk görevine devam etmiştir.

Cansu Canan Özgen; 2019 yılının Ağustos ayında A Para isimli kanaldan ayrılarak, TV8 ekranlarına geçiş yapmıştır. Bu televizyon kanalında da “8’de Bugün” isimli programı sunmaktadır. Cansu Canan Özgen; aynı zamanda bir sanat tarihçisi olan Talha Uğurluel ile birlikte kitap yazmaktadır. Cansu Canan Özgen; birçok fuarda da konuşmacı olarak yer almıştır. Cansu Canan Özgen; yapmış olduğu sunuculukla adından oldukça söz ettirmektedir. Son olarak başarılı sunucu Cansu Canan Özgen,  9 Şubat 2020 tarihinde basketbolcu sevgilisi Erden Eryüz ile dünya evine girmiştir.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir