Cem Arısoy Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Cem Arısoy Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Cem Arısoy ismi özellikle Zahide Yetiş ile evliliği sonrasında çokça duyur olmuş, pek çok kişi tarafından merak edilip Cem Arısoy kimdir? Cem Arısoy nerelidir? Ya da Cem Arısoy kaç yaşındadır şeklinde araştırılmaya başlanmıştır.


Cem Arısoy Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Cem Arısoy, televizyonların ünlü programcısı Zahide Yetiş ile 16 Eylül 2014 tarihinde Paris’te evlendi. Çift, nikahtan iki gün sonra İstanbul Kuruçeşme’ye gelerek düğün yaptı. Daha sonra Zahide Yetiş tüp bebek tedavisiyle hamile kaldı ve hamile olduğu Müge Anlı tarafından öğrenilip duyulduğunda ekranlardan çokça konuşulup merak edilir oldu. Cem Arısoy ismi de aynı günlerde ekranlarda çokça duyulduğu için magazin gündemine oturdu.


Cem Arısoy’un Aile Hayatı

Cem Arısoy, İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldi. Yani İzmirli. Doğum tarihi hakkında net bir bilgi bulunmayan Cem Arısoy hayatını İzmir’de geçirmiş ve gençlik yıllarında profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Zahide Yetiş ile Cem Arısoy’da ilk defa bir basketbol maçında görüşmüşler. Zahide Yetiş arkadaşlarıyla basketbol maçı izlemeye gitmiş ve orada oyuncu olarak yer alan Cem Arısoy’u görmüş. Daha sonra arkadaş toplantısında da tanışmışlar.

Cem Arısoy ve Zahide Yetiş çifti Cem Arısoy’un daimi bulunduğu İzmir’de yaşamaya devam ediyorlar. Cem Arısoy sürekli olarak İzmir’de bulunurken Zahide Yetiş de İstanbul’daki program çekimlerinden arta kalan bütün vakitlerini İzmir’de eşinin yanında geçirmekte.


Cem Arısoy ve Zahide Yetiş Evliliği

Cem Arısoy isminin geçtiği her yerde Zahide Yetiş ismi de geçiyor. Zahide Yetiş Arısoy, 7 Temmuz 1979 tarihinde Viyana’da dünyaya geldi. Liseyi İzmir’de özel Fatih Koleji’nde okumuş ve daha sonra üniversite eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Satış Yönetimi ve İşletme Bölümünde tamamlamış.

Çocukluk döneminde TRT’de belgesel seslendirmeleri yapan Yetiş Arısoy medyada ilk adımını bu şekilde attı. Daha sonra reklam seslendirmeleri ile birlikte haber spikerliği, metin yazarlığı gibi görevlerde de bulundu. Yine mezun olduğu İzmir Fatih Kolejinde Diksiyon, Güzel Konuşma ve Artikülasyon dersleri vererek birikimini öğrencilere aktardı. Birçok programda sunuculuk yaptı.

TV8’de Kentlerin Dili adlı program kapsamında Türkiye genelinde dolaşarak 25 farklı şehrin yarı belgesel tarzında programını yaptı. Altı yıl süresince Türkiye’nin ilk teknoloji programı olan İnternet TV’nin sunuculuğunu yaptı. İnternet dünyası adında bir gazete köşesi hazırlayarak internet dünyasındaki çeşitli konuları kaleme aldı. Yine TRT’nin Ankara ve İzmir televizyonlarında Genç Gözüyle Tartışma, İnternet TV, Türk Site, Gün Başlıyor, Şans Karesi, İzlenimler gibi programlarda sunuculuk yaptı. Bu programlar kadın, kültür, eğitim, eğlence, tartışma, yarışma gibi pek çok kategoride yer alıyor.

2009 yılında Kanal D’de yayınlanan Doktorum programını Aytuğ Kolankaya ile birlikte sundu ve asıl ününü burada kazandı. Ardından ATV’de Zahide ile Yetiş Hayata adlı programda yer aldı.

7 Aralık 2015’ten itibaren Show TV’de hafta içleri yayımlanan Zahide Yetiş’le programını sunmaya başladı. Sabah kuşağı programları arasında en çok ilgi gören oldu.  Dinle Hayat Sana Fısıldıyor adlı bir de kitap kaleme alan Yetiş Arısoy, engelli yazar Onur Ustaoğlu’nun kaleme aldığı Hey Bizde Buradayız adlı kitabın seslendirmesine ve tanıtımına da destek sağlamıştır. Çeşitli röportajlarda çocuk sahibi olmak istediğini ve tedavi gördüğünü belirten Yetiş Arısoy Ocak 2018’de 4 aylık hamile olduğunu duyurdu. Aynı günlerde Cem Arısoy bebeğinin cinsiyetini rüyasında gördüğünü açıkladı ve duygusal anlar yaşadılar. Daha sonra da çocuklarını sağ salim kucaklarına aldılar. Zahide Yetiş Arısoy, ekranlardan uzak tuttuğu oğlu Aras Arısoy’u Zahide Yetiş’le programının 578. Bölümünde canlı yayında seyircilere gösterdi.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*