Cem Özer Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Cem Özer Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Cem Özer Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Cem Özer, sunmuş olduğu televizyon programları, oynadığı diziler ve tiyatro oyunları ile tanınan sanatçılarımızdan biridir. Hayatı yakından merak edilen Cem Özer kaç yaşındadır gibi soruları merak edilmektedir. 5 Ekim 1959 tarihinde doğmuştur. Kahramanmaraşlı olan sanatçı, Kahramanmaraş’ın Göksun isimli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sanatçı eğitim başarıları ile de pek çok kişiye örnek ve rol model olmuştur. İstanbul Üniversitesinde Hukuk Fakültesini bitirmeden okuldan ayrılmıştır. Sanatçı Dostlar Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

Cem Özer kimdir gibi soruların sorulmasının en önemli nedenlerinden biri de güçlü bir hitabet özelliğinin olmasıdır. Bu özelliğini kullanmasını iyi bilen sanatçı, tek adam şovlar yapmıştır. Özer’in asıl ünlenme dönemi de bu şovları yaptığı zamana denk gelir. Tiyatro ve Sinema oyunculuğu da yapan Özer’in asıl farkı Laf Lafı Açıyor talk şovu olmuştur. 1991 senesinin eylül ayında yayımlanan bu talk şovu ile televizyon tarihinde önemli bir adım atmıştır. Özer’in sloganı, ‘’Ben sizin yerinizde olsam bu programı seyrederdim ‘’ olmuştur. Televizyon programları ile halk tarafından tanınmaya başlayan Özer, Laf Lafı açıyor programı ile bu hayata giriş yapmıştır. Şansını Dene isimli yarışmada da yarışmacı olarak görev almıştır.

Cem Özer Laf Lafı Açıyor programına 20 Eylül 1991 senesinde başlamış ve ilk programına da Hülya Avşar’ı davet etmiştir. Diğer davetlileri arasında Müjdat Gezen, Cenk Koray’da bulunmuştur. Türkiye’yi güldürmeyi başaran Özer, sivri ile dikkat çekmiştir. Özellikle de siyaset, sanat ve medya dünyasını ağır bir şekilde eleştirmiştir. Zaman zaman söyledikleri çok sivri dilliğine karıştığı için uyarılar da almıştır. Duruşunu bozmayan ve sivri dilli şovmen Cem Özer nerelidir gibi soruların da kaynağı olmuştur. Kahramanmaraşlı olan şovmen başarılarına başarı katmaya devam etmiştir. Sinan Çetin’in Belin in Berlin filminde, Barış Pirhasan’ın Âdemin Trenleri filminde, Ezel Akay’ın Neredesin Firuze isimli filmlerinde rol almıştır.


Cem Özer Özel Hayatı

Cem Özer evlilik hayatı ile de sık sık gündemde kalmayı başaran sanatçılardan biridir. Özellikle de Nurgül Yeşilçay ile olan evliliği uzun süre magazin gündeminde kalmış, boşanmaları da aynı şekilde magazin gündemini meşgul eden ve merak edilen konular arasında yer almıştır.

Cem Özer ilk evliliğini ünlü bir müzisyen olan Erol Pekcan’ın kızı Sebla Pekcan ile 1984 senesinde yapmıştır. 1990 senesinde Cemre isimli bir kızları dünyaya gelmiştir ve 1989 senesinde boşanmışlardır. İkinci evliliği, 1989 senesinde ünlü oyuncu Selin Dilmen ile olmuştur. Kısa süreli bir evlilik olan bu birliktelik aynı yıl içinde son bulmuştur.

Cem Özer üçüncü evliliğini, 17 Ağustos 1992 senesinde Esin Maraşlıoğlu ile yapmıştır. 2005 senesinde çift boşanmıştır. 4. Evliliği de 26 Ekim 2004 senesinde Nurgül Yeşilçay ile olmuş, evlendikten 6 yıl sonra 2010 kışında boşanmışlardır. İkilinin Osman Nejat isminde bir oğlu vardır. Cem Özer, 2017 senesinde Pınar Dura ile evlenmiş ve hala birliktelikleri devam etmektedir.


Cem Özer Eserleri

Şovmen, sanatçı ve oyuncu olan Cem Özer tüm bu yetilere yazarlığı da eklemiş ve birden fazla eseri ile kitaplarını okuyucularına sunmuştur. Hayranlarını çok mutlu eden sanatçı farklı kitapları ile hem sinema hem de hikâyeler üzerine eserler yazmıştır. Kitapları arasında, Yastıkaltı Hikâyeleri, Yirmidört Saat (Film Senaryosu 1976 senesi), A! Cem’i Yazılar (1997) olmuştur. Yönetmenlik yaptığı ve rol aldığı tiyatro oyunları arasında;

2005 yılında Sen Olmasaydın tiyatro oyunu. Eski Eşi Nurgül Yeşilçay ile birlikte başrolü oynamışlardır. 2013 senesinde Buyur Burdan Kaç oyununa yönetmenlik yapmıştır. Oyunu İstanbul Sahne Tiyatrosu ile çıkmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*