Cem Sürgit Kimdir?

Cem Sürgit Kimdir

Cem Sürgit kimdir? sorusunun yanında nerelidir kaç yaşındadır, hangi eğitimleri almıştır, hangi dizilerde oynamıştır, evli midir ya da bekar mıdır gibi soruları merak edenler için bu yazımız merakın giderilmesi açısından oldukça faydalı olacaktır.

Cem Sürgit, 11 Ekim 1983 yılında doğmuştur. Cem Sürgit nerelidir? sorusuna cevap; Cem Sürgit İstanbullu’dur. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan İstanbul’da tamamlayan Cem Sürgit üniversite eğitimini de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi tiyatro Bölümü’nde almıştır. Üniversite eğitiminin ardından eğitim hayatını sürdüren oyuncu yine aynı üniversitede yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisansının ardından Avrupa Birliği bursu kazanan oyuncu, The Yellow House sanat kurumunda bir yıl çalışmıştır. Bu sanat kurumu İngiltere’nin Liverpool şehrinde bulunmaktadır.

2013 yılında kurulan Hafiften Tiyatro ismindeki topluluğunun kurucularından biri olan Cem Sürgit, 2015 yılında Yeni Tiyatro Dergisi tarafından “Yılın Umut Veren Genç Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür. Oyuncu, Sezin Ergene ile evlidir.

Televizyon Kariyeri

Cem Sürgit, televizyon kariyerine 2005 yılında başlamıştır. Bu tarihte Kanal D’de yayınlanan ve yapımcılığını Osman Sınav’ın üstlendiği kapıları açmak adlı dizide “Kemal” karakterine can vermiştir. Dizinin yönetmenliğini ise Mustafa Şevki Doğan yapmıştır. Çok genç yaşında rol aldığı bu dizinin ardından 2010 yılında yayınlanan Türkan adlı diziyle televizyona geri dönen Cem Sürgit, bu dizide Pınar Öğün, Saygın Soysal, Özgürcan Çevik, Nesrin Kazankaya, Damla Sönmez gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Ayşe Kulin’in Tek ve Tek Başına Türkan adlı eserinden esinlenilerek yapılan ve Kanal D’de yayınlanan dizi, dram türündedir.

Bu dizinin ardından uzun bir süre herhangi bir dizide rol almayan oyuncu 2019 yılında Netflix‘te yayınlanan Atiye adlı dizi ile setlere dönmüş ve dizide “İsmail” karakterini canlandırmıştır. Dizide Beren Saat, Mehmet Günsur, Civan Canova, Hazal Türesan gibi oyuncularla birlikte oynamıştır.

Oyuncu 2020 yılında Show TV de yayınlanan Alev Alev adlı dizide “Bülent” karakterini canlandırmaktadır. Bir Fransız dizisinden uyarlama olan dizide Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan ve Berker Güven gibi oyuncularla birlikte rol almaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*