Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Cihan Alpay Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Cihan Alpay Nerelidir? Aslen Balıkesirli olan Cihan Bey hakkında internette epeyce bir haber bulunuyor. Peki, Cihan Alpay kaç yaşındadır? 1967 yılında dünyaya gelmiştir. Annesi Ayla Hanım ve babası Ömer Oktay Beydir. Babası Prof. Dr. Oktay Ömer Yörükoğlu’nu 05 Şubat 2015’te kaybetmiştir.


Cihan Alpay Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Ablası ise iş adamı Cem Boyner’in eşi Ümit Nazlı Boyner’dir. Murat ve Doğan adında iki yeğeni bulunmaktadır. 2018 yılında hayatını sunucu, yazar, wellness eğitmeni, konuşmacı ve sporcu gibi meslekleri birlikte yürütmeyi başaran Ece Vahapoğlu ile birleştirdi. Evliliğini müteakip bebek haberi veren Ece Hanım çok kısa süre sonra kendilerini sevince boğan küçük nabzın atmadığını söyleyerek üzücü haberi sevenlerine ve takipçilerine böyle duyurmuştu.

Cihan Alpay kimdir? Eşi 1978 doğumlu Ece Alpay ile yurtiçi ve yurtdışında sürekli maraton koşularına katılmaktadır. Sportif yaşamı ile dikkat çeken Alpay perakende ve servis piyasasında, teknoloji, strateji ve iş geliştirme alanlarında yöneticilik yapmıştır. Ayrıca internet sitesi yazarlığı da yapmıştır. Boyner Holding Buluşum sosyal sorumluluk projesinin Ceo’sudur.

Havyaları çok sevdiği her halinden belli olan Alpay’ın Meggie isimli bir köpeği var. Aktif bir kişiliği bulunan Cihan Bey seyahat etmeyi çok sever bundan dolayı Türkiye ve dünyada birçok yerde bulunmuştur. Kitap okumayı ve spor yapmayı çok seven bir kişiliği bulunan Buluşum Ceo’su genellikle Pazar günleri kitap okur. Cikobey adlı instagram sayfasında sürekli paylaşımlar yapan Cihan Alpay throwback thursday trendine ayak uydurarak bebeklik ve gençlik yıllarından paylaşımlar yapmaktadır. Fotoğraflarından doğayı sevdiği çok belli olan Cihan Bey sürekli doğa koşusu yapar. Küçük yaşlardan beri futbola ilgisi bulunmaktadır. Katıldığı maratonların bitişinde kazandığı madalya ile poz vermeyi çok sever. Trekking, koşu, yüzme, kayak, tırmanış sporu gibi birçok spor dalıyla ilgilenmektedir. Çok aktif bir kişiliği bulunan Cihan Bey’in ayrıca amatör tiyatro oyunculuğu da bulunmaktadır. Ayrıca bu renkli kişilik müzik aleti de kullanmaktadır.


Cihan Alpay İş Hayatı

İş dünyasında sıkça adından söz edilen Cihan Alpay iş hayatında yöneticilik yapmıştır. Ayrıca tecrübesinin kattıklarıyla birçok sosyal dayanışma platformunda projeler geliştirerek ihtiyacı olanların eksikliklerini gidermek adına çeşitli projelerin yöneticiliğini yapıyor. Boyner Grup desteğiyle büyütülen ve geliştirilen projenin adı Buluşum ve Ceo’su Cihan Alpay.

Başarıları

Boyner Vakfı tarafından kurulan proje kapsamında hatırı sayılır bir bağışın toplandığı sosyal platform sayesinde Türkiye’nin dört bir yanından faydalananların sayısı hayli fazla. Boyner Grup tarafından sağlanan fon ve pazarlama gücü ile Buluşum projeleri birçok girişimci ve destekçilerini bir araya toplamayı Alpay’ın stratejik yeteneği sayesinde başardı. Alpay’ın iş zekâsı sayesinde ustamdan, sinemasal, yuvarla, sürdürülebilir yaşam festivali, sorusana, gelecek daha net gibi birçok girişim destekçisini bulmaya devam ediyor. Bu projeler sayesinde gençlerin daha sağlam, planlı ve projeli bir şekilde girişimlerini geliştirmeleri için ayni yardımlarla desteklenmesini sağlayan başarılı iş insanı böylece gençlere mentorluk desteğinin kapılarını araladı. Her yaştan insanın fikirlerinin çekmecelerden çıkmasını sağladı. Sosyal girişimcilik ve stratejik bağışçılık döngüsünü oluşturan ve öncüsü olan iş adamıdır.

Başarılı fikirleri sayesinde kendisi gibi başarılı fikirleri olanları ancak parası olmayanların maddi destek almasını sağlayan projenin fikir babasıdır. Buluşum sayesinde bağışçılık kültürünün gelişmesini ve toplumun birbirini hiç tanımayan ama birinde diğerinin ihtiyacını karşılayacak olan kaynağın bu süper döngü içine girmesini sağladı. Boyner Holdingin kendi bünyesindeki firmaların da bu projeyi desteklemesini sağlayarak kitlesel boyutlara ulaşmasını sağlayan kişidir. Cihan Alpay Buluşum projesinin ilk yılında 375 bin gibi bir bağışın toplanmasını başaran iş insanıdır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*