Cihangir Ceyhan Kimdir?

Cihangir Ceyhan Kimdir

Oyunculuk kariyerine 2015 yılında başlayan Cihangir Ceyhan kariyer basamaklarını adım adım tırmanırken çarpıcı projelerde yer almakta, izleyenlerinin aklına “Cihangir Ceyhan kimdir?” sorusunu getirmektedir. 15 Ekim 1989 yılında Adana’da dünyaya gelen Cihangir Ceyhan oyunculuk eğitimi için İstanbul’da 2,5 yıl süre ile ders almıştır. Aldığı kamera önü eğitiminin sonunda memleketi Adana’ya dönmüş ve ilk oyunculuk deneyimini burada edinmiştir.

Oyunculuk serüvenine sinema ile başlayan Cihangir Ceyhan 2015 yılında Yusuf adlı filmde canlandırdığı Serdar karakteri ile beyaz perdeye; 2016-2019 yılları arasında internet dizisi olan Sıfır Bir Adana adlı dizide canlandırdığı Cio karakteri ile ekrana taşınmıştır.

1.77 m boyunda, 75 kiloda olan oyuncu 2019 yılında rol aldığı Çukur dizisinde Azer karakteri ile popülerleşmiş, hayran kitlesini arttırmıştır. Senaryo gereği ölerek ayrıldığı bu yapımdan sonra 2020 yılında izleyicilerinin karşısına Alev Alev adlı dizide Ömer karakteri ile çıkmıştır. Sahip olduğu eğitim, yansıttığı sokak kültürü sayesinde izleyici kitlesini arttıran Cihangir Ceyhan; asi tavır ve yerel ağız özelliklerinin kullanması bakımından farklı bir oyuncu tipi çizmektedir.

Cihangir Ceyhan Kaç Yaşında?

Rol aldığı yapımlar ile dikkatleri üzerine toplayan Cihangir Ceyhan takipçileri tarafından araştırılmakta, hakkında Cihangir Ceyhan nerelidir, Cihangir Ceyhan kaç yaşındadır, gibi sorular sorulmaktadır. Baba tarafından Elazığlı olan Cihangir Ceyhan Adana’da dünyaya gelmiştir. Cihangir Ceyhan’ın kaç yaşında olduğuna dair sorulara ise 15 Ekim 1989 tarihinde doğduğu cevap olarak verilebilir. 1.77 m boyunda, 75 kilo olan oyuncunun oyunculuk üzerine eğitimi vardır. Oyunculuk eğitimi için İstanbul’a gelen Cihangir Ceyhan 2,5 yıl boyunca kamera önü eğitimi almış, süreç sonunda memleketi Adana’ya dönmüştür.

Oyunculuk kariyerine sinema ile başlayan Cihangir Ceyhan 2015 yılında beyaz perdeye çıkmıştır. İlk oyunculuk deneyimi olan Yusuf adlı filmde Serdar karakterine can vermiştir. Cihangir Ceyhan’ın ekranlara taşınması, daha uzun soluklu bir proje ile adından bahsettirmesi Sıfır Bir Adana adlı dizi ile gerçekleşmiştir. İnternet üzerinden yayınlanan bir yapım olan Sıfır Bir Adana’da Cihangir Ceyhan Cio karakterini canlandırmıştır.

2016-2019 yılları arasında süren bu yapımdan sonra TV ekranlarında geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Çukur adlı dizide yer alan Cihangir Ceyhan, Azer karakteri ile tanınmış ve hayran kitlesini genişletmiştir. 2020 yılında rol aldığı Alev Alev adlı TV dizisinde Ömer karakteri ile alışılmışın dışında bir başrol imajı çizmiş; asi tavırları, yerel ağız kullanımları ile sokak kültürünü ekranlara yansıtmıştır. Cihangir Ceyhan verdiği röportajlarda da sokağı tanıdığını, sokak kültürünü hazmettiğini belirtmiştir.

Cihangir Ceyhan Oyunculuk Kariyeri

15 Ekim 1989 tarihinde Adana’da dünyaya gelen oyuncu Cihangir Ceyhan baba tarafından Elazığlı, anne tarafından Diyarbakırlıdır. Oyunculuk kariyeri için İstanbul’a giden Cihangir Ceyhan 2,5 yıl burada kamera önü oyunculuk eğitimi almış, süreç sonunda memleketi Adana’ya dönmüştür. Oyunculuk tecrübesini ilk olarak beyaz perdede edinen Cihangir Ceyhan’ın ilk rol aldığı film Yusuf’tur. 2015 yılında gösterime giren bu filmde Cihangir Ceyhan Serdar karakterini canlandırmıştır.

Cihangir Ceyhan’ın tanınmasını sağlayan yapım ise 2016- 2019 yılları arasında internet üzerinden yayınlanan Sıfır Bir Adana adlı dizidir. Bu dizide canlandırdığı Cio karakteri ile tanınan Cihangir Ceyhan 2019 yılında rol aldığı Çukur adlı Tv dizinde Azer karakteri ile popülerliği yakalamıştır. Senaryo gereği ölerek ayrıldığı bu diziden sonra 2020 yılında Alev Alev adlı dizide Ömer karakteri ile hayranlarının karşısına çıkmıştır. Sokak kültürüne hakim olduğunu belirten, yeni bir imaj çizerek oynadığı rolleri ile Cihangir Ceyhan’ın aksiyon temalı yapımların aranılan yüzü olacağı düşünülmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*