Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Defne Samyeli Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Televizyon spikeri, sunucu ve oyuncu olan Defne Samyeli 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Televizyon geçmeden önce şarkıcı olmak istemesine rağmen üniversiteyi Kimya Bölümünde okudu. Katıldığı güzellik yarışmasında dereceye girerek Defne Samyeli kimdir sorusunu sordurdu. Televizyon kariyerine bu şekilde başlayan güzel yıldız birçok şovda yer aldıktan sonra ana haber bültenleri sunmaya başladı. Diziler ve klipler ve reklamlarda de yer alarak her zaman televizyon ekranında başarılı bir şekilde yer almayı bildi.


Defne Samyeli Kimdir? Biyografi ve Hayatı

17 Mart 1972 yılında İstanbul’da doğan Defne Samyeli Malatyalı olan Amiral babasının ve otelci annesinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Bir yıl sonra erkek kardeşi doğdu ve ailesi ile İstanbul’da yaşamını sürdürdüler. Daha küçük yaşlarda şarkıcı olmaya heveslenen Defne Samyeli 7 yaşındayken TRT Çocuk korosuna sınavla girdi. Artık her Pazar günü verdikleri konserler ile ekranlara çıkıyordu. İlköğrenimi sürdüren Defne Samyeli 13 yaşındayken babasını kaybetti. Lise öğrenimini Nişantaşı Anadolu Lisesinde tamamlayan Defne Samyeli buradan oldukça başarılı bir öğrenci olarak mezun oldu. Hep sanatla ilgilenmek isteyen güzel sunucu annesinin isteği üzerine dönemin en zor bölümü olan Endüstri mühendisliğini istese de Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünü kazandı.

Defne Samyeli İstanbullu olmasına rağmen babası aslen Malatyalıdır. 1991 yılında üniversite de öğrenimine devam ederken yapılan güzellik yarışması için arkadaşları ve ailesinin desteğini alarak katıldı. Bu yarışmada üçüncü seçilen Defne Samyeli sonrasında yapılan uluslararası güzellik yarışmasında da taç giymeyi başardı. Bundan sonra ekranlardan gelen teklifleri değerlendiren güzel sunucu dönemin ilk özel televizyon kanalı olan Star TV’de ekranlara çıktı. Birçok şov ve programda yer alarak ekranların tanınan isimlerinden birisi oldu. 1993 Yılında Show TV’ye geçiş yaparak daha önemli projelerde yer almaya başladı.


Defne Televizyon Kariyeri

Show TV’ye geçtikten sonra burada Show’da Şov isimli bir program yapmaya başladı. 1972 doğumlu güzel sunucu için Defne Samyeli kaç yaşındadır sorusu çok sorulmaktadır. Hem televizyonu hem de okuduğu üniversiteyi bir arada yürütmekte olan Defne Samyeli okula ara vererek daha fazla televizyon ile ilgilenmeye başladı. 1995 yılında mimar olan Eren Talu ile evlenen güzel sunucu hamileliği döneminde gelen haber sunuculuğu teklifini kabul etti. Zorlu geçen hamileliği ve sonrasında yaşadığı sağlık sorunları nedeni ile televizyona ara verip yurt dışına tedavi için gitti. Erken teşhis nedeni ile ciddi sağlık sorunlarından kurtulan Defne Samyeli ülkeye dönerek Kanal D ekranlarında haber spikerliği yapmaya başladı. 7 yıl boyunca Kanal D Ana Haberin editörlüğü ve sunuculuğunu yaptıktan sonra yine Show TV’ye geçiş yaptı. Burada da Show Ana Haberin editörlüğü ve sunuculuğunu üstlendi. Bu dönemde çıkan öğrenci affını annesinin isteği üzerine değerlendirerek okumaya devam etti. Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümünü birincilikle bitirerek televizyondaki çalışmalarına devam etti.

Özellikle şarkıcı olmak bir hayali olduğu için müzik konusunda yoğun dersler almasına rağmen müzik piyasasında sadece bir çalışma yaptı. Melih Kibar ile ses ve müzik çalışmaları yaparak 1994 yılında Tek Başıma isimli bir albüm çıkarttı. Ancak müzik piyasasını beklediği gibi bulmadığı için bu alanda başka çalışma yapmadı. Defne Samyeli nerelidir sorusu yanında televizyon kariyeri ve ödülleri de ilgi odağıdır. Televizyonda yıllarca başarılı çalışmalar yapan Defne Samyeli birçok ödülünde sahibidir. Son dönemde televizyonda dizilerde de rol alan Defne Samyeli Kısa Lafın Uzunu isimli bir kitapta yazarak anılarını ve düşüncelerini paylaştı.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*