Demet Şener Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Demet Şener Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Sunduğu televizyon programlarını izleyen seyirciler Demet Şener kimdir diye merak ederek sanatçının hayatı ile ilgili araştırma yapmaya başlayabilirler. 1977 yılında doğan Demet Şener İstanbullu ve annesi ile babasının adları Naime ve Fikret’tir. Bunun dışında kendinden büyük iki kardeşi daha olan Demet Şener’in çocukluğu İstanbul Nişantaşı’nda geçmiştir. Lise eğitimi için Nişantaşı Lisesinde okuyan Demet Şener liseyi bitireceği sene meslek olarak modellik yapmak istediğine karar verdi.


Demet Şener Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Bunun için on sekiz yaşına geldiğinde bir mankenlik ajansına yazılan Demet Şener 1994 yılından bu yana mankenlik mesleğini sürdürmektedir. Mankenliğe başladığının ertesi yılında, Türkiye’de yaşayan en güzel kadınların yarıştığı Miss Turkey yarışmasının 1995 seçmelerine katıldı. Elemeleri geçen Demet Şener finale çıktı. Yapılan oylamada birinci seçilen Demet Şener 1995 yılının Türkiye güzeli unvanını aldı. Güzellik yarışmasında aldığı birincilik ile Türkiye’nin ünlü isimlerinden biri olan Demet Şener için şöhret hayatı başlamıştı. Yarışmanın arkasından kendisine modellik ve oyunculuk teklifleri gelmeye başladı. Oyunculuk yapmak için fırsat yakalayan Demet Şener bu teklifleri değerlendirerek televizyon ve sinema yaşantısına başlamış oldu.

Demet Şener’in Modellik ve Oyunculuk Yılları

Kendisini 1995’te düzenlenen Miss Turkey yarışmasında tanıyan birçok kişi birbirlerine Demet Şener kaç yaşındadır sorusunu yönelttiler. 1977 doğumlu olan Demet Şener Türkiye güzeli seçildiği sene on sekiz yaşındaydı. Bu unvanı aldıktan sonra çeşitli yapımlarda yer alması için kendisine rol teklif edildi. Bu teklifler ile oyunculuk hayatına başlayan Demet Şener’in ilk rol aldığı televizyon yapımı 1997 yılında yayın hayatına başlamış ve tam 167 bölüm sürmüş Böyle Mi Olacaktı televizyon dizisidir. Yine aynı sene Yılmaz Erdoğan’ın başrolünde olduğu ünlü Bir Demet Tiyatro dizisinin bölümlerinde yardımcı oyuncu olarak sahneye çıktı. Bu dizide usta oyuncular olan Altan Erkekli ve Demet Akbağ gibi isimler ile aynı sahneyi paylaşma fırsatı buldu.

Miss Turkey yarışmasında tescil ettirdiği güzelliği ile birlikte rol almış olduğu dizilerde oyunculuktaki başarısını gösteren Demet Şener daha sonra televizyon programları sunmaya başladı. Magazin haberlerini konu alan Vip Suare programını hazırlayıp ve aynı zamanda sunuculuğunu yapan Demet Şener, daha sonra da Şans Direksiyonu adlı televizyon programının ekibinde yer aldı. Bunların ardından sinemaya yönelen Demet Şener, ünlü sinema yönetmenlerinden olan Gani Müjde ile birlikte çalıştı. Yönetmenin 1999 senesinde çıkan filmi Kahpe Bizans’ta Bizanslı Emmanuelle rolünü oynadı. Bu filmde birçok ünlü isim ile birlikte rol aldı. Aynı sene bir başka ünlü Türk yönetmen Mustafa Altıokların hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği Asansör filminde yer aldı. Asansör filminde Mustafa Uğurlu ile rol arkadaşı oldu. Ertesi sene yönetmen Ömer Uğur’un projesinde çalıştı. Hemşo adlı 2000 yapımı filmde Tatyana karakterini oynadı. Daha önce Kahpe Bizans filminde birlikte çalıştığı Mehmet Ali Erbil ile bu filmde de birlikte oynadı.


Demet Şener ve Özel Hayatı

Ünlü oyuncu ve modelin hayatı ile ilgili ilgi çeken alanlar arasında Demet Şener nerelidir ve hangi yapımlarda rol almıştır gibi sorular yer almaktadır. İstanbullu olan Demet Şener televizyonda ve sinemada birçok dizi, program ve filmde yer aldı. 2002 yılında ünlü komedyen Hamdi Alkan’ın yapımcılığını ve aynı zamanda yönetmenliğini de yaptığı Reyting Hamdi programında sahne aldı. Özel hayatı da merak edilen Demet Şener, 2005 yılında milli takımda uzun yıllar oynamış olan İbrahim Kutluay ile dünya evine girdi. İki çocuğu olan çift 2016 yılında ayrılmışlardır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*