Deniz Arcak Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Deniz Arcak Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ülkemizin en sevilen pop müzik sanatçılarından biri olan Deniz Arcak ortaya koyduğu başarılı albümlerle müzik dünyasında önemli bir yer etmiştir. Bu yazımızda güzel sanatçımız Deniz Arcak kimdir? gibi sorulara birtakım yanıtlar bulmaya çalışacağız. Bu konuda yine Deniz Arcak kaç yaşındadır? gibi sorularda onun sevenlerinin sıklıkla merak ettikleri arasındadır. Pop müziğin efsane isimlerinden Deniz Arcak 15 Temmuz 1968 tarihinde Ankara ‘da dünyaya gelmiştir. Deniz Arcak nerelidir? sorusuna ise Ankaralı olarak cevap verebiliriz. Annesi Türkan ve bir hukuk müşaviri olan babası Tuncay Arık’ın ikinci çocukları olarak doğmuştur. Deniz Arcak’ın eğitim hayatı da büyük oranda Ankara’da geçmiştir.


Deniz Arcak Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Çünkü ilköğretim hayatını Ulubatlı Hasan İlkokulu ve Ayşe Abla ilkokullarında sürdürmüştür. İlerleyen yıllarda ise orta ve lise eğitimlerini tamamlayacağı TED Kolejine geçerek buradan mezun oldu. Müzikle tanışması ve bu konuda çeşitli çalışmalar yapması ise bu dönemlerde gerçekleşmiştir. Çünkü Ankara Çok Sesli Çocuk Korosu’na katılıp burada öğretmeni Muzaffer Arkan’ın da destekleriyle bazı müzik eğitimleri alarak söylemeye başlamıştır. Kendisi eğitim hayatına her ne kadar devam etmek istese de üniversiteyi kazanamadığı için bu yarım kaldı. Fakat bu süreçte fotoğrafa olan tutkusu güç kazandı ve bununla ilgilenmeye başladı.

Fotoğrafa duyduğu bu sevgi ile Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi’nin fotoğrafla ilgili bölümüne misafir öğrenci olarak gitme şansı buldu. İstanbul’a taşınmalarında babasının hukuk alanındaki işlerinin de etkisi bulunmaktaydı. Deniz Arcak’ın ailesi her ne kadar tekrar yaşadıkları yer olan Ankara’ya geri dönse de kendisi burada kalarak çalışmalarını sürdürdü. Fotoğrafı her zaman seviyordu. Bunun yanında şan dersleri ile de ilgilenmeye başlayarak kendisini bu konuda güçlendirdi. Bunun neticesinde ise performanslarını sergilemeyi ihmal etmedi. Çünkü bu süreçte çeşitli barlar ve otellerde sahne alma şansını değerlendirerek bu konuda güzel çalışmalar ortaya çıkardı. Tiyatronun da Deniz Arcak’ın hayatındaki yeri ve önemi büyüktür.

Çünkü birbirinden güzel tiyatro oyunlarında da rol alarak bu konuda da başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca kendisi ekranlarda da yer bularak bazı yarışma programlarının sunuculuğunu da yapmıştır. Müzik konusunda ilham aldığı ve sevdiği birçok sanatçı ve grup olmuştur. Beatles, Genesis, Eric Clapton ve Toto gibi ünlüler bunlardan bazılarıdır. Deniz Arcak müzik konusunda elde ettiği önemli başarılarından birisi ise Altın Anten Yarışması’nda mansiyon almasıdır.


Kariyerindeki Gelişmeler ve Çalışmaları

Başarılı ve güzel sanatçı Deniz Arcak müzik konusunda ilk profesyonel adımlarını 22 Aralık 1993 yılında çıkardığı Nerde ismindeki albüm sayesinde atmaya başlamıştır. Arkasından ise müzik çalışmaları tüm hızıyla devam etti. 1995 yılında çıkardığı Beyaz Vadi adlı çalışmasının yanı sıra Ha Bugün Ha Yarın adlı çalışması da en güzel albümleri arasında yer aldı. Daha sonra ise albüm çalışmalarına biraz ara vermesi gerektiğinden bu yönde bir karar aldı. Yaklaşık yedi senelik uzun bir aradan sonra ise tüm hızıyla çalışmalarına geri döndü. En sevdiği gruplardan biri olan MFÖ ile de albüm konusunda hazırlıklar yapmıştır. Kıpır Kıpır isimli albümü yoğun çalışmalarının meyvesi oldu. Sonraki yıllarda ise Cesur, Korkma ve 2014 yılında Büyüyorum Seninle ismindeki albümler ile müzik dünyasında yer aldı. Ayrıca oyunculuk konusunda da dizilerde çeşitli rollerde izleyici karşısına çıktı. Koçum Benim, Yalan Dünya, Kadın Severse, Nerede Kalmıştık gibi diziler bunlardan bazılarıdır.


Özel Hayatı

Sevilen, başarılı ve güzel şarkıcı Deniz Arcak hayatında bir evlilik gerçekleştirdi. 2016 yılının Eylül döneminde Akgün Fırat ile İzmir’in Dikili ilçesinde hayatlarını birleştiren kararı alarak evlendiler.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*