Deniz Çakır Kimdir?

Deniz Çakır Kimdir

Deniz Çakır doğma büyüme Ankaralıdır ve Oğlak burcudur. Öğrenim hayatını Ankara’da geçiren Deniz Çakır, Ayrancı Süper Lisesinde okuduğu dönemde tiyatroyla tanışmıştır. Mezun olduktan sonra 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Tiyatroya yönelmesinde Zeynep Eronat ve Can Ünal gibi oyuncuların etkisi büyüktür. Bu isimlerin rehberliğinde Hacettepe’de eğitim hayatını sürdürdüğü sırada Ankara Radyosu bünyesinde birçok radyo tiyatrosu ve reklam dublajı yaparak tecrübe kazanmıştır.

Ankara’dan İstanbul’a Seslendirmeyle Başlayan Bir Yolculuk

2004 yılında okulunu bitirip mezun olduktan sonra kariyerine devam edeceği İstanbul’a taşınmıştır. Burada 2005 – 2007 yılları arasında Uyarca tiyatrosunda roller aldı. 2007 yılından itibaren Ankara’da kazandığı dublaj tecrübesiyle, büyük gişe başarısı elde eden Kung Fu Panda, The Simpson, Iron Man – Iron Man 2 filmlerinde önemli karakterlerin seslendirmelerini yapmaya başlamıştır. Bunlardan en ünlüsü ve akılda kalanı İron Man filmlerinde Gwyneth Paltrow’un canlandırdığı Virginia “Pepper” Potts karakterine kazandırdığı sestir. Aynı zamanda birkaç reklam filminin de sesi haline gelmiştir.

Beyaz Ekranda Yakalanılan Büyük Başarı

2004 yılında Bora Tekay’ın yönettiği Kadın İsterse dizisiyle ekran karşına çıkmaya başlayan Deniz Çakır, Reşat Nuri Gültekin’in aynı adlı eserinden uyarlanan Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Ferhunde karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmaya ve takdir edilmeye başlamıştır. Bu dizide ki performansıyla 2010 yılında ilk kez verilmeye başlanan İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde drama dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Bu rolle hız kazanan televizyon kariyerinin yanında, 2009 senesinde Aşk Sözleri isimli tiyatro oyunundaki performansıyla Afife Jale Ödülüne aday gösterilmiştir.

2011 yılında İffet dizisinde İffet karakterini başarıyla canlandırarak büyük takdir toplamıştır. 2013 yılında, şu anda yurt dışında da gösterilmekte olan Muhteşem Yüzyıl dizisine Şah Sultan karakterini canlandırmak üzere dahil olmuştur. 2015 yılında yine büyük sükse yaratan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki önemli karakterlerden biri olan Meryem Çakırbeyli’yi canlandırmak için kadroya katılmıştır.

Deniz Çakır Kimdir?

Dizilerin sezon aralarında tiyatro faaliyetlerine devam ederek neredeyse her sezon farklı bir oyunda rol alan Deniz Çakır, fotoğrafçılık, dans ve müzik ile de ilgilenmektedir. Ülkemizdeki en önemli müzisyenlerden olan Metin Özülkü 2019’un Eylül ayında Deniz Çakır’la 8 şarkılık bir albüm hazırlığı içinde olduklarını açıklamıştır. Metin Özülkü açıklamasına Deniz Çakır’ın çok güzel bir sesi olduğunu, müzikten büyük keyif aldığını, çok yetenekli olduğunu ve müzik piyasasında yer almaktan ziyade, bunu kendini tatmin etmek için yaptığını belirtmiştir.

Birçok insana göre ekranlardaki en güzel kadınlardan biri olan ve birçok hayranı olan Deniz Çakır farklı yayın organları ve organizasyonlar tarafından defalarca en seksi ve en güzel kadınların yer aldığı listelerde üst sıralarda bulunmuştur. Yaprak Dökümü dizisinde ki bir sevişme sahnesi uzun süre konuşulmuş ve sahnenin yer aldığı videolar yüksek izlenme sayılarına ulaşmıştır. Güzelliği ile çokça konuşulan 1.75 boyundaki yıldız oyuncu, bunun yanında özel hayatını gizli tutmayı başarmış ve gündemde yeteneği ve profesyonelliği ile kendinden bahsettirmeyi başarmıştır. Hayatı boyunca işine gösterdiği özen sayesinde günümüzde ekranlar yer alan çalışılması en kolay, profesyonel aktrislerden biri olarak gösterilmektedir.

Deniz Çakır Kaç Yaşındadır?

31 Aralık 1982 tarihinde dünyaya gelen Deniz Çakır, ekranlara en son erken final yapan Vurgun dizisinde Reyhan Vardar karakteri olarak çıkan Deniz Çakır hala İstanbul’da hayatına devam etmektedir. 2021 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanan Masumiyet isimli dizide rol almaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*