Deniz Cengiz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Deniz Cengiz Kimdir-Biyografi ve Hayatı

Son dönemlerde ekranlarda sık sık görmeye alıştığımız ve bir çok kişinin de severek izlediği oyuncu Deniz Cengiz, 2015 yılında Kılavuzu Karga isimli Youtube kanalında Helin Su Yılmaz adıyla yarattığı karakter ile bir çok komik videolar paylaşmış ve genç nesil tarafından tanınmıştır. Fakat Youtube kanalıyla tanınmadan önce internet dünyasında sosyal paylaşımlar yapan oldukça bilinen bir site olan ListeList’te yazar olarak görev almıştır. ListeList, internet dünyasında oldukça sıkı bir liste sitesidir.


Deniz Cengiz Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Yazarlık yaptığı platforma özel olarak pek çok içerik hazırlamıştır. En çok Youtube’da çektiği videolarla birlikte Vine’a da videolar yükleyerek kendi yarattığı Helin Su Yılmaz karakteri ile büyük hayran kitlesine sahip olduktan sonra popülarite kazanmıştır. Ayrıca instagramda da paylaştığı birbirinden komik videolarla bilinirliğini arttırmayı başarmıştır. Üniversite eğitimini 2010 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İletişim Tasarımı/ Oyunculuk bölümünde bitirdikten sonra Youtuber olduğu zamanlarda yüksek lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde Sosyal Medya Yönetimi üzerine MBA yaparak tamamlamıştır.

Kılavuzu Karga Youtube kanalında skeç tadında videolar paylaştıktan sonra Deniz Cengiz başarısına başarı katan oyunculuk serüvenine 2018 yılında Gülse birsel’den gelen teklif üzerine başlangıç yapmıştır. Hayatı bir anda hızla değişen sempatik oyuncu verdiği bir röportajda sosyal medyadan kopmayacağını ve videolar paylaşmaya devam edeceğini söylemiştir. Gülse Birsel’in yönetmenliğini yaptığı Türk durum komedisi Jet Sosyete dizisinde de yıldızı parlayan oyuncu yeteneğini konuşturmaya devam etmiştir. Youtuber olarak kanalında yakaladığı başarı ve yayınladığı komik videolar ile televizyon dünyasında da dikkat çekmeyi başarmıştır. Jet Sosyete dizisinin geniş ve birbirinden yetenekli oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide İlayda Çıkrıkçıoğlu karakterine can vermiştir.


 TELEVİZYON EKRANLARINA HIZLI GİRİŞ: İLAYDA ROLÜ

Canladırdığı karakter olan İlayda Çıkrıkçıoğlu’nu kısaca tanımak gerekirse; yılların tekstil marka sahibi Çıkrıkçıoğlu ailesinin büyük kızıdır. İlayda cemiyet hayatının ünlü genç kuşak temsilcilerinden olup aile geleneğine ters düşen pasta şefliğini kendisini iyi hissettirdiği için tercih etmiştir. Kibar, zarif, asil gibi görünüp aynı zamanda sağ gösterip sol vuran, sosyetik prensestir. Herkese tepeden bakmayı da ihmal etmez. Dizide Ozan karakterine takıktır ve Ozan kendisini nikah masasında bırakıp başka bir kıza gittiği için de çok kızgındır. İzleyiciyi ilk bölümünden gıcık etmeyi başaran karakteri merakla izlemeye devam etmekteyiz.

Yine 2018 yılında Beyaz Show’a katılan Deniz Cengiz izleyicileri ve hayranlarını samimiyeti ile etkilemiştir. Gerçek hayatta gayet mütevazi ve saygılı kibirden uzak biri olduğu için oyunculuk camiasının değerli birini daha kazandığını belirtmek isteriz.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*