Devrim Özkan Kimdir?

Devrim Özkan Kimdir

2020 yılı itibari ile yayın hayatına başlayan “Ramo” dizisi ile dikkat çeken güzel oyuncu Devrim Özkan kimdir? Devrim Özkan birçok Türk dizisi yapımlarında yer almış başarılı bir oyuncudur. Aslen Muğlalı olan Devrim Özkan, Bodrum’da dünyaya gelmiştir. Devrim Özkan nerelidir diye merak edenler için bu cevapları vermek doğru olacaktır. Eğitiminin büyük bir bölümünü Muğla’da tamamlayan güzel oyuncu üniversite eğitimini de yine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi; Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk bölümünde tamamladı. Peki Devrim Özkan kaç yaşındadır?

Devrim Özkan, 2 Eylül 1998 doğumludur. Mütevazı bir ailenin ikinci çocuğu olarak hayata gelmiştir. İlk çocukluğunu ve eğitim yıllarını Milas ilçesinde geçirmiştir. Lise dönemlerinde profesyonel olarak judo sporuyla ilgilenen oyuncu, sonrasında tiyatro ile tanıştı. Yıllarca profesyonel şekilde yürüttüğü spor geçmişini bir kenara bırakarak tiyatro alanında yoğunlaşmaya başladı. Bu şekilde tanıştığı tiyatro sayesinde oyunculuk yapmak istediğine karar veren güzel oyuncu, bu alanda çalışmaya başladı.

Devrim Özkan Rol Aldığı Diziler

Rol aldığı dizilerle kısa süre içinde dikkat çekmeyi başaran oyuncu, 2020 yılında rol aldığı “Ramo” dizisi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Bu dizide “Nehir” karakterine hayat veren oyuncu birçok başarılı oyuncu ile birlikte rol almaktadır. Esra Bilgiç, Murat Yıldırım, Olgun Şimşek gibi oyuncularla beraber rol almıştır. Devrim Özkan oyunculuk hayatına “Rüya” dizisinde “İpek” karakterini canlandırarak adım attı. Bu dizide ise, Hazal Filiz Küçükköse ve Ulaş Tuna Astepe gibi oyuncularla bir arada çalıştı. Fakat dizi 18 Temmuz 2017 yılında başladığı yayın hayatına, 24 Eylül 2017’de son verdi. 10 bölüm süren dizi, istenen reyting oranları elde edilemediği için final yaptı.

Bu diziden sonra Devrim Özkan, birçok farklı yapımda rol almaya devam etti. 2017-2018 yılları arasında döneminin en dikkat çeken yapımlarından olan “Vatanım Sensin” dizisinde rol aldı. Bu dizide “Havva” isminde bir hemşireye hayat verdi. Bu dizide sergilediği başarılı oyunculuğu sayesinde, birçok kesimden izleyicinin takdirini toplamayı başardı. Aynı zamanda dizide Halit Ergenç ve Bergüzar Korel gibi oyuncularla çalışma fırsatı yakaladı. Vatanım Sensin dizisinde, sergilediği oyunculuk sayesinde birçok yönetmenin dikkatini çekmeyi başardı.

Devrim Özkan, ilk başrol oyunculuğunu 2019 tarihinde yayınlanan “Vuslat” dizisi ile yaptı. Bu dizide Kadir Doğulu ile başrol oynadı. Bu dizide ise “Feride Çağlar” rolünü üstlendi. Vuslat dizisi yayınlandığı dönemde birçok kişi tarafından takip edildi ve Özkan’ın oyunculuğu da dikkat çekmeye devam etti. Toplamda 44 bölüm sürerek 9 Mart 2020 tarihinde final yapan dizi, 2 sezon boyunca seyirci ile buluşmuştur.

Devrim Özkan Özel Hayatı

İsmi bir sıra, döneminin meşhur dizilerinden olan “Mucize Doktor” dizisinde “Ferman” karakterine hayat veren Onur Tuna ile anılmıştı. Fakat iki oyuncu da konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Günümüzde bilindiği kadarı ile erkek arkadaşı bulunmayan güzel oyuncu, medyadan uzak sakin bir yaşam sürmektedir.

Devrim Özkan verdiği bir röportajında, ailesinin eğitimini tamamlamadan oyunculuk yapmasına karşı olduğunu belirtmiştir. Fakat Özkan tüm cesareti ile, hiç bilmediği bir şehir olan İstanbul’a yerleşerek kariyer basamaklarını hızla çıkan azimli bir oyuncu olmakta kararlıydı. Sayısız seçmeye katılan güzel oyuncu, nihayetinde bugün elde etmiş olduğu başarısını sürdürmektedir.

Genel anlamda özel hayatından çok, kariyeri ve yer aldığı yapımlar ile gündeme gelen güzel oyuncu daha sakin bir hayat sürmeyi tercih etmektedir. Tam bir hayvansever olan Devrim Özkan, aynı zamanda evinde birçok canlıya bakmaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*