Didem İnselel Hayatı

Didem İnselel Hayatı

Dizi oyuncusu Didem İnselel’in tam adı Uğur Didem İnselel’dir. Peki, ünlü oyuncu Didem İnselel nerelidir? ve Didem İnselel kaç yaşındadır? gibi soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını sizler ile paylaşacağız.

Ünlü oyuncu İstanbullu olmaktadır. 13 Temmuz 1976’da İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisi haricinde ailesinde iki kız kardeşi daha bulunan ünlü oyuncu oyunculuk için Tarabya Özel Dost Lisesinden mezun olduktan sonra Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda ve Akademi İstanbul Radyo Televizyon Bölümü’nde eğitim almıştır.

Didem İnselel’in Çalışma Hayatı

Akademi İstanbul Radyo Televizyon bölümün okurken aynı zamanda haber merkezlerinden başlayarak kamera arkası birçok birimde çalışmıştır. Daha sonra okulu bittiğinde ise Kanal D ana Haber Merkezi’nde staj yapmıştır.

Altı ya da yedi ay gibi süre içerisinde ‘Ateş Hattı’ gibi programlarda çalışan ünlü oyuncu daha sonra bir reklam yapım şirketinde çalışmaya başlamış ve bu şirkette yaklaşık 3 – 4 yıl görev almıştır. 1999 yılına gelindiğinde sunuculuk alanına yönelen oyuncu “Melodi Programı”nda sunuculuk yapmıştır. 2010 yılının Mart ayında ise Fatih Portakal ile birlikte Kanal D’de başlayan “Ne yapmalı?” isimli yepyeni bir programın sunuculuğunu yapmıştır.

Dizi ve film hayatına ise 2003 yılında giriş yapan oyuncu yönetmenliğini Şerif Gönen ile Orhan Oğuz’un yatığı “Serseri Âşıklar” isimli TV dizisinde rol almıştır. Bu dizide Nurseli İdiz, Müjde Ar, Salih Güney, Levent Üzümcü, Yeşim Büber, Yeliz Tozan, Fadik Sevin Atasoy, Nilüfer Açıkalın, Gökhan Mumcu, Uğur Kıvılcım gibi ünlü oyuncular ile aynı projede çalışmıştır.

2004 yılında ise “Camdan Pabuçlar” isimli dizide rol alan deneyimli oyuncu bu projede Sibel Turnagöl, Tardu Flordun, Berke Hürcan, Selma Sonat, Murat Prosçiler, Deniz Özerman, İpek Özkök gibi ünlü isimler ile birlikte çalışmıştır.

2006 yılında “29 – 30” isimli TV dizisinde rol alan genç oyuncu burada Eda karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Aslı Tandoğan, Ahu Yağtu, Orhan Kılıç, Suzan Aksoy, Erdem Akakçe, Ferit Aktuğ, Didem Balçın ve Barış Yalçın gibi isimler ile birlikte çalışmıştır. Bu yıla bir de kısa film sıkıştıran ünlü oyuncu “Re” isimli Kısa Filmde oynamıştır. Daha sonra yine aynı sene içerisinde başka bir TV dizisi olan “Sahte Prenses” isimli dizide rol alan genç oyuncu burada Neslihan Şanlı isimli karaktere hayat vermiştir. Bu dizide Haluk Piyes, Deniz Uğur, Neslihan Yeldan, Güler Karaman, Damla Sönmez, Güneş Berberoğlu gibi isimler ile birlikte çalışmıştır.

2007 yılına geldiğinde ise 2010 yılına kadar süren bir proje olan Kanal D de yayınlanan “Kavak Yelleri” isimli dizide yer almıştır. Burada da Pelin Karahan, Dağhan Külegeç, İbrahim Kendirci, Aslı Enver, Ferit Aktuğ gibi isimler ile aynı projede yer alan ünlü oyuncu dizide rehber öğretmen Gönül Kara’yı canlandırmıştır.

2009 yılında “Kahramanlar” isimli TV dizsinde rol alan genç oyuncu burada Zeliha isimli karaktere hayat vermiştir. Kutsi, Ahmet Kural, Nihat Altınkaya gibi isimler ile aynı projede yer almıştır. 2011 yılına gelindiğinde “Sen De Gitme” isimli TV dizisinde rol alan ünlü oyuncu burada Neşe ismine hayat vermiştir. Sinan Albayrak, Sezin Akbaşoğulları, Alican Yücesoy, Bulut Aras gibi ünlü isimler ile aynı projede yer almıştır. 2012 yılında ise “6 Mantı” isimli TV dizisinde Leyla karakterine hayat veren genç oyuncu burada Burcu Binici, İnan Ulaş Torun, Betül Arım, Benian Dönmez, Ali Uyandıran gibi isimler ile çalışmıştır.

2013 – 2014 yıllarında ise TRT – 1’ de yayınlanan “Beni Böyle Sev” isimli dizide İnci karakterine hayat veren ünlü oyuncu 1. bölümden 13. bölüme kadar bu projede yer almıştır. Bu projede Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Altın, Bala Atabek, Umut Kurt, Burcu Biricik, Eda Ece, Mert Turak, Yusuf Akgün, Selen Uçer, Altan Gördüm, Lale Mansur gibi ünlü isimlerle çalışmıştır.

2014 yılına gelindiğinde yeni bir projeye giriş yapan ünlü oyuncu Fox TV’de yayınlanan “O Hayat Benim” isimli dizide Fulya Atahan isimli kişiyi canlandırmıştır. Bu dizide Ezgi Asaroğlu, Keremcem, Ceren Moray, Sinan Albayrak, Zerrin Sümer, Cem Özer, Ahu Sungur, Oya Başar, İclal Aydın, Yeşim Ceren Bozoğlu, Larissa Gacemer gibi ünlü isimlerle birlikte rol almıştır.

2015 yılında kariyerine bir sinema filmini katan genç oyuncu “Toz Bezi” isimli sinema filminde Aslı karakterine hayat vermiştir. Daha sonra 2016 yılında TV dizisi kariyerine kaldığı yerden devam eden oyuncu “Arkadaşlar İyidir” isimli dizide Ayşe isimli karaktere hayat vermiştir. Aynı yıl bir de sinema filminde daha rol alan oyuncu “Sonsuz Aşk” isimli filmi kariyerine eklemiştir.

2017 yılında da yine Fox TV’de yayınlanan “Dayan Yüreğim” isimli dizide İnci Şanal isimli karakteri canlandıran genç oyuncu bu projede Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Berk Atan gibi ünlü isimlerle birlikte çalışmıştır.

Didem İnselel Hayatından Küçük Notlar

Kariyerine bu kadar çok proje sığdıran Didem İnselel kimdir? İki kız kardeşi daha olan Didem İnselel Temmuz ayında doğmuş ve Yengeç burcuna sahip olmuştur. Meslek olarak dizi oyunculuğu üzerinde daha çok yoğunlaşan Didem İnselel, kariyerinde en çok “Kavak Yelleri” ve “O Hayat Benim” isimli diziler ile tanınmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*