Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Dilan Çiçek Deniz Kimdir

Ekranların tanınan yüzlerinden birisi olan, pek çok reklam filminde, dizide rol alan güzel oyuncu ve başarılı manken Dilan Çiçek Deniz Kimdir sorusuna ve hayatına dair merak ettiğiniz şeyler varsa yazımızın devamı sizler için cevap niteliğinde olacaktır.

Dilan Çiçek Deniz öğretmen olan Hale Temizyürek ve Orhan Deniz’in tek çocuğudur. Başarılı bir oyuncu ve mankendir. 1.77 boyunda ve 54 kilodur. Peki, başarılı oyuncu Dilan Çiçek Deniz Kaç yaşındadır? Dilan Çiçek Deniz’in 28 Şubat 1995’de dünyaya geldiğini söyleyerek bu soruyu yanıtlayabiliriz.

Dilan Çiçek Deniz Eğitimi

Çocukluk hayali oyuncu olmak olan Dilan Çiçek Deniz 14 yaşında öğretmeninin onu yönlendirmesiyle İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nın imtihanlarına girmiş ve kazanmış burada 3 yıl boyunca tiyatro eğitimi almıştır. 17 yaşında iken Liseler Arası Tiyatro Yarışmasına katılan başarılı oyuncu bu yarışmadan oyunculuk ödülü kazanarak ayrılmıştır.

Üniversitede Turizm Rehberliği bölümünde eğitimini sürdürürken asıl ilgi alanının edebiyat olduğunu ileri sürerek Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. Edebiyata ilgisi küçük yaşlardan beri mevcut olan Dilan Çiçek Denizin 15 yaşında iken çıkarttığı “Güneşi Annem Sanırdım” adlı şiir kitabı mevcuttur.

Dilan Çiçek Deniz Kariyeri 

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?  Sorusuna cevap arayan birisi mutlaka onun başarılarına göz atmalıdır. Güzel oyuncu 2014 yılında düzenlenen Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış Türkiye’nin en güzel ikinci kadını seçilmiştir. 2015 yılında ise Miami’de düzenlenen Kâinat Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etmiştir. Bu başarıları ona oyunculuk kapılarını aralamış ve ilk olarak 2013 yılında Balayı adlı filmde yardımcı oyuncu olarak rol almıştır.

2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer almıştır. Yine 2015’te Güneşin Kızları isimli dizi projesinde yardımcı oyuncu olarak rol alan güzel oyuncu kendisini izleyiciye sevdirmeyi başarmış pek çok projede yer alma şansını kazanmıştır.

Çekimine 2016’da başlanan Bodrum Masalı adlı dizide ‘’Su Ergüven’’ karakterine hayat vererek başrol alan oyuncu, 43. Pantene Altın Kelebek ödüllerinde Bodrum Masalı projesi üzerinden Pantene Yıldızı Parlayanlar ödülüne layık görülmüştür. Bu başarısını iki ayrı platformda düzenlenen en iyi kadın oyuncu ve yılın en iyi kadın dizi oyuncusu ödüllerini de kazanarak pekiştirmiştir. 2016 senesinin kariyeri için önemli adımlar attığı bir sene olduğunu söyleyen güzel oyuncu sonraki yıllarda da başarılı projelerde yer almaya devam etmiştir.

Dilan Çiçek Deniz Ödülleri

2017 yılında çekilmeye başlanan Çukur dizisinde başrol olan ‘’Sena Koçovalı’’ karakterini canlandırarak popülerliğini ve başarısını arttırmıştır. 45. Ve 46. Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde bu projesi üzerinden iki farklı ödüle aday gösterilmiş olsa da ödüllerin sahibi olmayı başaramamıştır.

2018 yılında hem Avon markasının hem de Garanti bankasının reklam yüzü olan Dilan Çiçek Deniz yine aynı yıl İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübünün 8.sini düzenlediği sosyal medya ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

2019 yılında 7.si düzenlenen Elle Style ödüllerinde Dilan Çiçek Deniz yılın yükselen kadın oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

Dilan Çiçek Deniz 2020 yılında Netflix adlı platformda yayınlanan Yarına Tek bilet adlı filmde ‘’Leyla’’ karakterini canlandırarak başrolde yer almıştır. Başarılı oyuncu Yarım Kalan Aşklar adlı internet dizisi projesinde de başrolü başkasına kaptırmamıştır.2020 yılındaki çalışmaları bunlarla sınırlı olmayan başarılı oyuncu yılın sonlarına doğru Alev Alev adlı bir dizi projesinde de başrol oynamıştır. Bunca başarıya imza atan Dilan Çiçek Deniz nerelidir? diye merak edecek okurlarımıza Dilan Çiçek Deniz Sivaslıdır diyerek cevap verebiliriz.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*