Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarışık Kimdir?Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarıışık Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Döndü Sarıışık kimdir? Sarıışık, Türk haber kanallarının önemli isimlerinden biri olup televizyon kanalı olan TRT’nin bünyesinde çalışamaktadır. TRT kanalının Brüksel temsilciliğini başarılı bir şekilde sürdürmekte ve orada yaşayarak yurtdışındaki haber konusu olan durumlar hakkında bilgi sahibi olarak araştırma yapmaktadır. Aslen Ankaralı olan Döndü Sarıışık, işi gereği Ankara’da değil, Brüksel’de yaşamakta ve hayatını orada idame ettirmektedir.

Döndü Sarıışık Nerelidir? Nerede Yaşamaktadır?

Ankara’da doğup ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan Döndü Sarıışık gazetecilik mesleğini başarı ile devam ettirmekte TRT’nin bünyesinde çalışarak doğru haberleri toplamakta ve haber spikerliği yaparak bu haberleri sunmaktadır. Daha çok Brüksel üzerine haber çalışmaları yapmaktadır. Haber spikeri olan Döndü Sarıışık, mesleğe ilk olarak 2002 yılında atılmış ve o zamandan bu yana birçok alanda başarılı haber sunumları yapmıştır. Sarıışık, 2002 yılında İhlas Haber Ajansı’nda uzun bir süre boyunca Uluslararası Haber Editörü olarak çalışmış ve başarılı bir şekilde gazetecilik yapmıştır. Habercilik sektörü içerisinde adını sıkça duyuran Sarıışık başarılı bir spiker olmasıyla da ses getirmiş ve uluslararası haberlerde yerini almıştır.

Nerelerde Çalışmıştır?

Döndü Sarıışık, İhlas Haber Ajansı’nda 7 yıl gibi uzun bir süre boyunca çeşitli haberler yapmış ve önemli görevlerde bulunmuştur. Bu uzun süreli çalışmanın ardından kariyer hayatında başka bir dönüm noktası yaratarak 2007 yılında işini başka bir yöne taşıdı ve Hürriyet Daily News’e transfer olarak iş hayatına bu ajansta devam etti. Ancak bu haber ajansında da 10 aylık kısa bir süre diliminde çalıştıktan sonra yine aynı sektör içerisinde kalarak iş değişikliği yaptı ve bu sefer uzun yıllar haber spikeri olarak çalışacağı TRT’ye geçti.

Başarılı bir haber spikeri olan Döndü Sarıışık, TRT bünyesinde başarılı çalışmalarıyla tanınmakta ve özellikle uluslararası alanda tanınarak hem ülke genelini ilgilendiren hem de dünya genelinde ve yurtdışını ilgilendiren haberleriyle bilinmekteydi. Bu beceri ve yeteneği sayesinde TRT’nin Brüsel Temsilciliği’ne geçerek Brüksel kenti içerisinde önemli haberler yapmakta ve bu haberlerin taşıdğı değeri TRT’ye sunmaktadır. Ekranlarda boy gösteren Sarıışık, görünümünde de önemli bir değişikliğe giderek başörtülü bir şekilde haberlerini sunmaya devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*