Ebru Destan Kimdir?

Ebru Destan Kimdir

Model, şarkıcı ve dizi oyuncusu olarak bizleri karşılayan Ebru Destan hakkında bilgi almak, hayatını ve yaşam serüvenini öğrenmek isteyen kişiler tüm hayatını başından günümüze kadar incelemelidirler. Bu sürece başlamak için yapılacak olan ilk iş Ebru Destan Kimdir? Sorusu sorularak başlanmalıdır.

Ebru Destan ilk önce manken olarak sahnelerde yerini alan ancak sonraki yıllarda şarkıcılığa adıma atan bir sanatçımızdır. Ebru Destan hakkında merak edilen konuların başında da nereli olduğu ve nereden geldiği konusudur. Bu bağlamda Ebru Destan nerelidir? Diye de sorularak öğrenilmek istenen bilgilere ulaşılmalıdır. Ebru Destan, 24 Eylül 1977 yılında İzmir ilinde doğmuş, ailevi soy bağları İzmir geçmişli olan bir ünlümüzdür.

Fiziki bilgilerine bakacak olursak; 175 cm boya, 64 kg vücut ağırlığına, kahverengi gözlere ve koyu kahve doğal saç rengine sahip olan Terazi burçlu bir ünlüdür. Tek bir meslek ile ilgilenmekten ziyade kariyerine modellik ile başlamış, şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmiş ve film – dizilerde rol alarak geniş bir alanda çalışmalar yapmıştır.

Ebru Destan’ın Sanatsal Kariyer Serüveni

Kariyer basamaklarını birer birer tırmanırken sahnelere ilk adımda manken olarak ayak basmış, mankenlikte yaptığı başarılı çalışmalar ardından mankenliği bırakarak şarkıcı olmuştur. Yıllar öncesinde manken iken söylemiş olduğu albüm çıkarma hayalini mankenliği bırakıp şarkıcı olması ardından çıkarmıştır.

Bu sözlerini uzun bir süre sonrasında gerçekleştirmiş olmasından kaynaklı olarak da geçmişe gönderme yapıp ilk albümünü 2005 senesinde çıkardığında ismini ‘’ Sözümü Yemedim ‘’ koymuştur. Şarkıcılık kariyerinde 3 farklı albüm çıkarmıştır. 2005 senesinde çıkarmış olduğu ilk albümden sonra 2007 senesinde ‘’ Ayrılık Soğuk İklim ‘’ adında ikinci albümünü çıkarmıştır. Son albümünü ise 2008 senesinde ‘’ 3 Vakte Kadar ‘’ adıyla piyasalara sürmüştür. Bu albümdeki şarkılar içerisinde ‘’ Tokat’’, ‘’ Boyfriend’’ , ‘’ Bu Konu Kapandı’’ şarkıları çokça dinlenen parçaları olmuştur.

Kariyerinde önemli bir yer tutan diğer bir alan ise oyunculuk alanındadır. 1992 yılında ‘’ Mahallenin Muhtarları’’ adlı dizisi ile başlatmış olduğu bu kariyeri, 2010 senesindeki ‘’ Yahşi Cazibe’’ dizisindeki konuk oyuncu rolüne kadar sürdürmüştür. İzmirli güzel oyuncu Ebru Destan’ ın bu yıllar arasında daha birçok roller üstlendiği birçok dizide bulunmaktadır. 1996 senesinde Bu Sevda Bitmez, 1997’de Can Ayşecik, 1997’de İlişkiler, 1998’de Unutabilsem, 1998’de Hesabım 1999 yılında Şampiyon, Baba, Ayşecik, Kimsecikler, Kurt Kapanı dizilerinde, 2000 yılında Onun Dünyası, Zor Hedef, Canlı Hayat, Abuzer Kadayıf dizilerinde 2001 yılında Aşkına Eşkıya, Yeni Hayat dizilerinde, 2003 yılında Hayat Bilgisi dizisinde rolleri vardır. Bunlar harici birçok dizide de hem oyuncu hem de konuk oyuncu olarak görevler üstlenmiştir.

Ebru Destan’ın Yaşantısı

Gerçekleştirmiş olduğu dizi, şarkılar ve mankenlik çekimleri dışında 2011 yılında Show TV ekranlarında Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan Survivor Ünlüler – Gönüllüler adlı yarışmanın Ünlüler adasında bir yarışmaya da katılmıştır.

Gençliğini ve güzelliğini kaybetmeyen güzel oyuncu Ebru Destan için sorulan diğer bir önemli soru ile Ebru Destan kaç yaşındadır? Sorusudur. Ebru Destan 1977 doğumlu olan güzel bir ünlümüzdür. Gençliğini ve güzelliğini koruyan bu güzel oyuncumuzun aşk hayatı ise 16 Haziran 2011 tarihinde Mete Okay İnan ile evlenmesi ile resmileşmiştir. Galerici olan Mete Okay İnan ile büyük bir aşk yaşayan Ebru Destan 24 Eylül 2012 tarihinde dünyaya getirdiği Oktay adlı bebeği ile bu evliliği taçlandırmıştır. 22 Aralık 2015 tarihinde de ikinci bebeği Ali’yi dünyaya getirmiştir. Ancak bu evlilikte yolunda gitmeyen olaylar sonucunda 2016 yılının Aralık ayında boşanma davası açmış ve hala anlaşmazlık nedeni ile bu süreç devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*