Ebru Polat Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ebru Polat Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Yapmış olduğu şarkılarla iyi rakamlara imza atan şarkıcı Ebru Polat kimdir? Ebru Polat nerelidir? Ebru Polat kaç yaşındadır? Ebru Polat’ın öğrenim hayatı ve kariyeri nasıl ilerlemiştir? gibi detaylı soruların cevaplarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz.


Ebru Polat Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ebru Polat kaç yaşındadır? Ebru Polat 1 Haziran 1983 tarihinde İzmir ilimizde dünyaya gözlerini açtı. Doğduktan sonra ailesi tarafından verilen ismi Filiz Sarıkaya’dır. Ancak ünlü sanatçı daha sonra kendi tercihini gerçekleştirerek Ebru Polat ismi ile hayatına devam etmeye karar vermiştir. İzmirli Ebru Polat müzik ile oldukça genç yaşlarda tanışmıştır. İlk okul korosunda yer alması sayesinde müzik ile tanışan ünlü sanatçı aynı zamanda yine oldukça genç yaşlarda bale eğitimi alarak farklı sanat dalları ile haşır neşir oldu. Ancak ilkokul korosunda yer almasına rağmen kariyerine müzikten farklı bir yol çizmek isteyen sanatçı Hukuk okumaya karar verdi.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayan ünlü sanatçı üniversite hayatına ise Doğu Akdeniz Üniversitesinde devam etmiştir. Bu üniversitede Hukuk Fakültesini kazanan Ebru Polat eğitimlerine burada başladı. Hukuk Fakültesinden başarılı bir şekilde mezun olan Ebru Polat kariyerine bir süre boyunca avukat olarak devam etti. Eğitim hayatına devam etme kararı alan ünlü sanatçı bu doğrultuda psikoloji bölümünde master yapmaya karar verdi. Ancak tam bu sırada Ebru Polat oldukça radikal bir karar alarak eğitim hayatını ve kariyerini tamamen değiştirdi ve sanatçı olma kararı aldı. Sonrasında avukatlık yapmaktan vazgeçen sanatçı master eğitiminden de vazgeçerek kendisini tamamen şarkıcılığa yoğunlaştırdı ve bu alanda birçok farklı çalışma gerçekleştirdi.


Ebru Polat’ın Kariyeri

Ebru Polat Nerelidir? İzmir doğumlu Ebru Polat Kimdir? Ünlü sanatçı Ebru Polat özellikle son yıllarda yapmış olduğu atılım ve şarkılar ile Türk müzik dünyasında kendine yer edinmeyi başarmış, başarılı bir sanatçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ünlü sanatçı son dönemlerde piyasaya sürmüş olduğu albümler sayesinde sürekli olarak kendi isminden bahsedilmesini sağlayabilmiştir.

Eğitim hayatı boyunca müzik ile tek ilişkisi ilkokul korosunda yer alması olan ünlü sanatçı üniversite eğitimini tamamlayıp master eğitimine başlayacağı sırada oldukça radikal bir karar alarak müzik hayatına atılmaya karar vermiştir. Sağlamış olduğu başarı sayesinde oldukça isabetli bir karar vermeyi başaran oyuncu aldığı karardan sonra sürekli aktif bir şekilde müzik piyasasında kalmayı başarmış ve isminden söz ettirmiştir.

Müzik sektörüne ise eğitimsiz girmek istemeyen Ebru Polat isabetli bir karar alarak Londra’ya gitmiştir. Londra’da bulunan sanat akademilerinden bir tanesi olan Royal Akademi isimli kurumda müzik ve sanat eğitimi gördü. Eğitimleri sırasında kendisini geliştirmeye oldukça önem veren ünlü sanatçı bu sayede kariyerine oldukça başarılı bir giriş yapabilmiştir.

Eğitimini tamamladıktan sonra ünlü oyuncu Türkiye’ye temelli dönüş yapmıştır. Türkiye’ye dönüşü ile birlikte ilk albümü olan Çetin Ceviz albümü ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. Çetin ceviz albümü sayesinde Türk müzik severlerin büyük ölçüde beğenisini toplayan ünlü şarkıcı, şarkılarının güzel olmasının yanı sıra sahip olduğu güzel fizik ile de gündeme gelmeyi ve dikkat çekmeyi başarmıştır.


Ebru Polat Müzik Kariyeri

Ebru Polat müzik kariyerine Çetin Ceviz isimli albümü ile ilk olarak giriş yapmıştır. Daha sonra ise Çok Geç albümü ile müzik piyasasında yerini koruyan ünlü şarkıcı son olarak 2009 yılında Kalp Ayazı isimli albümü ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. Albümlerinde daha çok Türk müziğinin efsane isimlerinden olan Sezen Aksu’nun bestelerini tercih etmiştir. Ayrıca yine sanatçının şarkılarına katmış olduğu kendine özgün yorumlar ile dikkat ve beğeni toplamayı da başarmıştır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*