Ebru Şahin Kimdir?

Ebru Şahin Kimdir

Biyografimizde Ebru Şahin kimdir? Hayatı, biyografisi ve oynadığı dizi, filmlerden bahsettik. Ebru Şahin, Türk televizyon ve sinema oyuncusudur. 18 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da doğan Ebru Şahin, İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezun olmuştur. Oyunculuk eğitimi alan Ebru Şahin, ilk olarak 2016 yılında Kan Parası adlı sinema filminde rol almıştır.

Ebru Şahin, daha sonra 2017-2018 yılları arasında İstanbullu Gelin dizisinde Burcu Selimer karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında Yasak Elma dizisinde Hira Bozok rolüyle izleyici karşısına çıkmıştır. Ebru Şahin, asıl çıkışını ise 2019-2021 yılları arasında yayınlanan Hercai dizisinde Reyyan Şadoğlu karakteriyle yapmıştır. Bu dizideki performansıyla 2020 yılında 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ve Yıldızı Parlayanlar ödüllerine layık görülmüştür.

Ebru Şahin, ayrıca 2019 yılında Şuursuz Aşk adlı sinema filminde Menekşe karakterini oynamıştır. 2021-2022 yılları arasında atv ekranlarında Destan dizisinde Akkız karakterine hayat vermiştir. 2023 yılında ise Star TV’de yayınlanmaya başlayan Yüz Yıllık Mucize dizisinde Harika karakterini canlandırmaktadır.

Ebru Şahin, özel hayatında ise 1 Temmuz 2022 tarihinde Makedonya’da basketbolcu Cedi Osman ile evlenmiştir.

Ebru Şahin, hem güzelliği hem de yeteneğiyle Türk televizyon ve sinema sektörünün en başarılı ve sevilen oyuncularından biridir. Kendisine yeni projelerinde başarılar dileriz.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*