Ece Yaşar Kimdir?

Ece Yaşar Kimdir

Son zamanların en çok konuşulan yetenekli oyuncularından birisi de Ece Yaşar’dır. Çukur dizisindeki başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken yeni sezonda Ölüm Zamanı adlı dizideki rolü ile kameraların karşısına geçen, aynı zamanda çeşitli tiyatro oyunlarında yer alan ve seslendirme sanatçılığı yapan doğal, naif ve güzel oyuncu Ece Yaşar Kimdir? ve Ece Yaşar Nerelidir? Soruları magazin takipçilerinin ve dizi severlerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda Ece Yaşar ile ilgili merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

Ece Yaşar’ın Hayatı ve Sanat Kariyeri

Ece Yaşar; Türk dizi, filim ve tiyatro oyuncusudur. Aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. Doğum tarihi 17 Haziran 1994’tür. Ankara doğmuş ve Ankara’da büyümüştür. Dolayısıyla Ankaralıdır. Ancak aslen Denizlilidir. Annesi Denizli’nin Tavas ilçesi Nikfer Mahallesinden, babası ise Çal ilçesi Dayılar Mahallesindendir. Annesi Ümmühan Hanım öğretmendir. Babası Mehmet Ali Bey’in mesleği ise avukatlıktır. Ailenin tek çocuğudur. İkizler burcudur. 1.65 cm. boyundadır.

Sanatı çok seven Ece Yaşar, ortaokul ve lise yıllarında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarında bale eğitimi almıştır. Baleye annesi Ümmühan Hanım tarafından yönlendirilen güzel oyuncu lise eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Fakültesi Tiyatro Bölümüne yerleşmiştir. Bu bölümün oyunculuk ana sanat dalından 2016 yılında başarı ile mezun olmuştur.

Ece Yaşar’ın adı magazin gündeminde çeşitli aşk dedikodularına karışmış olsa da genç oyuncu henüz bekârdır.

Yoga yapmayı, kitap okumayı, paten kaymayı seven marifetli oyuncu aynı zamanda doğaya da düşkündür. Dolayısıyla bir röportajında yürüyüş yapmayı çok sevdiğini ifade ediyor. Bununla birlikte güzel oyuncu tam bir kahve müptelasıdır.

Oyunculuk konusunda aldığı teklifler sonucu Ankara’dan İstanbul’a taşınan kahverengi gözlü güzel oyuncu Ece Yaşar’ın rol aldığı dizi, filim ve tiyatro oyunları şunlardır:

Ece Yaşar ilk oyunculuk deneyimini Star Tv ekranlarında yayınlanan Kara Sevda (2016) adlı dizide bebek bakıcısı rolünü canlandırarak yaşamıştır. Kara Sevda dizisinin 2. sezonunda Eda karakterine can vererek diziye dâhil olmuş ve böylelikle profesyonel oyunculuğa ilk adımını atmıştır. Çukur (2017) adlı dizede Karaca Koçavalı karakterine can veren güzel oyuncu bu rolü ile adından sıklıkla bahsettirmiş ve dizi severlerin hafızasında yer etmiştir. Direniş Karatay (2018) sinema filminde Moğol kızı Maral karakteri ile izleyenlerin karşısına çıkmış ve başarılı performansı ile izleyenlerden tam not almıştır. Yeni sezonda Ölüm Zamanı (2021) adlı dizinin kadrosuna dâhil olan oyuncu bu dizide Ahmet Mümtaz Taylan gibi duayen oyuncular ile kamera karşısına geçecektir.

Altıdan sonra ve D22’nin beraberce sahneye koyduğu ve George Orwell’in aynı isimli eserinden tiyatroya uyarlanan Hayvan Çiftliği (2017)adlı tiyatro oyununda çiftlikte yaşayan bir kedi rolünü canlandırmıştır. Babaannemin Masalı (2019) adlı oyun bir diğer rol aldığı tiyatro oyunudur. Tiyatro oyunculuğun yanı sıra yönetmen asistanlığı da yapan naif oyuncu At Gözü (2019) adlı tiyatro oyununda yönetmen asistanlığı yapmaktadır.

Ece Yaşar Kaç Yaşındadır?

Genç yaşında başarılı projelerde rol alarak oyunculuk performansı ile göz dolduran Ece Yaşar Kaç Yaşındadır? Sorusu cevabı en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. 1994 doğumlu olan ve henüz yolun başında olmasına rağmen dizi, sinema ve tiyatro oyunculuğundan asistanlığa kadar birçok alanda çalışmalarını sürdüren genç sanatçı adından övgü ile bahsettirmektedir. Kariyerinin henüz başlarında olan ve üstlendiği tüm rolleri başarılı bir şekilde canlandıran Ece Yaşar’ın, önümüzdeki yıllarda daha pek çok projede yer alacağı şimdiden aşikardır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*