Ekranların Renkli Siması: Şebnem Bozoklu

Ekranların Renkli Siması Şebnem Bozoklu

Ekranların renkli siması olarak bilinen Şebnem Bozoklu, 25 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Baba tarafından Ispartalı ve anne tarafında Mısır kökenli Siirtli bir ailenin çocuğu olan Şebnem Bozoklu, çeşitli film ve dizilerin tanınan yüzüdür. ‘‘Şebnem Bozoklu nerelidir?’’ diye soranlar için aslen Ispartalı olduğu bilinen oyuncu, Türk sinemasının en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır. Çeşitli dizi ve filmlerde yer alan ve bu projelerin oldukça önemli karakterlerini canlandırması ile bilinen usta oyuncu Şebnem Bozoklu’nun çocukluğu büyük oranda Suadiye’de geçmiştir.

1996 yılında Kadıköy Kız Lisesi’ni bitiren Bozoklu, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü 2000 yılı mezunudur. Daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’nden 2004 yılında mezun olan Şebnem Bozoklu, 2005 ve 2006 yılları arasında TRT kanalında ‘‘Hazır Mısınız?’’ adlı yapımda canlı yayın sunuculuğu yapmıştır. Söz konusu aynı dönem içerisinde yine TRT kanalının ‘‘Elma Kurdu’’ isimli programında solistlik ve kukla oynatıcısı görevlerini üstlenmiştir.

Ödüllerle Dolu Uzun Bir Kariyer

‘‘Şebnem Bozoklu kimdir?’’ diye merak edenler için Türk sineması için oldukça önemli bir oyuncu olarak öne çıkmaktadır. Çeşitli ödüllerle dolu olan uzun bir oyunculuk kariyerine sahip olan usta isim, sinema sektörünün sevilen yüzleri arasında yer almaktadır. ‘‘Şebnem Bozoklu kaç yaşındadır?’’ denildiği zaman 25 Ağustos 1979 doğumlu olduğu bilinen usta oyuncu, günümüz itibariyle 41 yaşındadır. Canım Ailem dizisindeki Meliha rolü ile 36. Hürriyet Altın Kelebek Ödülü’nü 2009 yılında almış olan Şebnem Bozoklu, En İyi Kadın Komedi Oyuncusu rolünde önemli bir ödüle layık görülmüştür.

Ayrıca 32. Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Ödülleri kapsamında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık olarak görülen Şebnem Bozoklu, oyunculuk kariyerinin yanı sıra çeşitli yapımlarda seslendirmen ve yardımcı yönetmenlik gibi çeşitli pozisyonlarda da rol almıştır. Oldukça renkli kişiliği ve başarılı rolleri ile ülkemizdeki en önemli film ve dizi oyuncularından bir tanesi olan Bozoklu, tiyatrolarda da çeşitli rollerde oynamıştır. Çok geniş ve zengin bir filmografik geçmişe sahip olan usta isim, çeşitli güncel projeler aracılığıyla da geleceğe dönük pek çok farklı dizi ve filmlerin kadrosunda bulunmaktadır.

Geniş İçerikli ve Zengin Bir Filmografi

Oldukça geniş ve çeşitli projeleri bünyesinde barındıran bir filmografiye sahip olan Şebnem Bozuklu, pek çok farklı önemli rolle akıllarda yer edinmiştir. 2013 yılında Cesur Hemşire isimli dizide diğer bir usta isim Hakan Yılmaz ile çalışan Şebnem Bozoklu, Bizim Yenge dizisinde de İlker Aksum ile birlikte oynama fırsatı yakalamıştır. 23 Eylül 2010 tarihinde Emre İzer ile dünya evine girmiş olan Bozoklu, 6 yıl süren evliliği sonucunda boşanmıştır.

2014 yılında Ulan İstanbul adlı dizide rol alan Şebnem Bozoklu, 2016 yılında da Çifte Saadet adlı dizi ve Albüm adlı sinema filminde önemli karakterlere can vermiştir. Emmy ödülü sahibi Haluk Bilginer ile beraber oynadığı Şahsiyet adlı dizide de; Cansu Dere, Metin Akdülger, Necip Memili, Müjde Ar ve İbrahim Selim gibi usta isimlerle çalışma fırsatı yakalamıştır. 2017 yılının Ağustos ayından beri Hürriyet’in başarılı köşe yazarı Kanat Atkaya ile birlikte olan Şebnem Bozoklu, 23 Mart 2019 tarihinde Atkaya ile dünya evine girmiştir. Akıllara kazınmış pek çok role can veren ve oldukça başarılı bir oyunculuk kariyerine sahip olan ünlü oyuncu Şebnem Bozoklu, günümüzde hala pek çok farklı film ve dizi projeleri içerisinde yer almaktadır. Şimdilerde Fox TV ekranlarında yayın hayatına başlayan Elbet Bir Gün isimli dizide rol almaktadır.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*