Ekranların Sevilen Siması Sezer Koç Kimdir?

Ekranların Sevilen Siması Sezer Koç Kimdir

Günümüzde en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ‘‘Sezer Koç kimdir?’’ sorusudur. Ekranların en çok sevilen yüzlerinden bir tanesi olan Sezer Koç, ülkemizdeki en önemli oyunculardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır. Diğer bir en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan ‘‘Sezer Koç kaç yaşındadır?’’ sorusunun cevabı da söz konusu oyuncunun 39 yaşında olduğudur.

16 Kasım 1981 tarihinde dünyaya gelmiş olan usta oyuncu, çok küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa büyük bir ilgi duymaya başlamıştır. Son Yaz, Kafa Doktoru, Nefes Nefese ve Familya gibi günümüzde en sevilen televizyon dizilerinin ana kadrosunda kendisine yer bulmayı başarmış olan usta isim, oldukça renkli kişiliği ile de öne çıkmaktadır. Tiyatro oyunculuğu alanında profesyonel bir eğitim almış olan oyuncu, çeşitli sanat dallarına olan ilgisi ve farklı yabancı dillerde olan yetkinliğiyle de dizi, film ve tiyatro oyunculuğu sektöründe oldukça nitelikli özellikleri ile öne çıkmakta olan önemli bir kişiliktir.

Günümüzde halen FOX TV bünyesinde çeşitli dizi projelerinde ana kadrosunda yer almakta olan Sezer Koç, ileriye dönük olarak çeşitli dizi ve film projeleri bünyesinde de rol alması beklenen ve gelecek için oldukça umut vaat eden oyuncular arasında yer almaktadır.

Sezer Koç ve Kariyer Basamakları

Oldukça uzun süreli bir şekilde kariyer basamaklarında ilerlemesi ile bilinmekte olan Sezer Koç, çeşitli farklı yapımlarda rol almış oldukça önemli bir oyuncudur. ‘‘Sezer Koç nerelidir?’’ diye merak edenler için İstanbul kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiş olduğu bilinen oyuncu, küçük yaşlardan beri oyunculuğa oldukça büyük bir ilgi ile yaklaşmış ve lisede bu tutkusunu giderek çok daha üst noktalara çıkarmayı da amaçlamıştır. Daha sonra lise döneminin ardından Akademi 35 Buçuk Oyunculuk Okulu bünyesinde kamera önü oyunculuk dersleri de almıştır.

Söz konusu profesyonel oyunculuğu ilk adım süreci boyunca sürekli olarak kendisini geliştirmeye özen gösteren usta oyuncu, Craft Atölye bünyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Kafa Doktoru dizisinde Zinnur rolü, Nefes Nefese dizisinde Mihriman rolü ve Familya dizisinde Yaşar’ın büyük kızı olan Hava Boz rolüne hayat vermesi ile tanınmakta olan Sezer Koç, oldukça profesyonel oyunculuk kariyeri ile öne çıkmaktadır. Özellikle FOX TV dizileri bünyesinde çeşitli rollerde yer almakta olan Koç, bilhassa Türk dizi ve film sektörü içerisinde oldukça farklı rolleri üstlenmiş olan ender yetenekler arasında bulunmaktadır.

Profesyonel Oyunculuk Hayatı ve Hobileri

İstanbullu bir ailenin çocuğu olarak bilinen Sezer Koç, ülkemizde yetişmiş olan en önemli profesyonel tiyatro oyuncularından bir tanesi olarak tanınmaktadır. 2010 yılında Vahide Perçin tarafından yönetilen Havhavlarla Hevhevler isimli tiyatro oyunu ile sahneye ilk adımını atmış olan Sezer Koç, 2016 yılında da Can Yücel tarafından yönetilen ve FOX kanalında yayınlanmakta olan Familya dizisindeki rolü ile de genel seyirci kitlesinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Söz konusu bu dizinin ardından Nefes Nefese dizisinde Mihriman karakterine hayat veren Sezer Koç, televizyon izleyicisinin çok büyük beğenisini kazanmıştır. Günümüzde Son Yaz dizisi ile ekranlarda boy göstermekte olan Sezer Koç, ülkemizin yetiştirmiş olduğu ender yetenekler arasında yer almaktadır. İngilizce ve İtalyanca dillerini iyi seviyede bilmekte olan Sezer Koç, şarkı söylemeyi ve resim yapmayı çok sevmektedir. Bütün bunların yanı sıra heykel sanatına da çok büyük bir ilgisi bulunan usta isim, günümüzde FOX TV bünyesinde çeşitli projeler içerisinde profesyonel kariyerine devam etmektedir.


 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*